Leden 2012

omluva všem SB

25. ledna 2012 v 21:58 Blog and me
ahoj zlatíčka :)

tak jakpak se vám všem daří? doufám že dobře :) proč sem dneska píšu především protože bych se chtěla omluvit že v poslední době nejenže málo přidávám ale i skoro neobíhám já vím že dělám velkou chybu ale pokusím se to nějak napravit v budoucnu jů? mám toho teďko strašně moc valí se toho na mě hodně mám teď dost velké zdravotní problémy které se týkají zubů a bohužel musím příští pátek na operaci a díky tomu nezvládám školu:( nechodila jsem ztoho důvodu protože jsem přišla o zubařku a rok jsem musela bojovat o to aby mě vůbec nějaká vzala jo protože nebylo místo:( ale teď už konečně je a mě čekají krušný časy doufám že to bude brzy za mnou a blog se zase rozjede v plné parádě tak jo zatím se mějte krásně a ještě jednou děkuji za prominutí pa vaše Veru :)

Finská metalová královna Tarja: 'Cítím se tu jako doma'

21. ledna 2012 v 22:45 Nightwish

Koncerty v Čechách si vždycky vychutnávám. České publikum si hudbu velmi užívá a dokáže dát najevo své pocity. Velmi mě těší, že tady mám i obrovskou fanouškovskou základnu a oceňuji, že mi fandové pomáhají dál rozvíjet kariéru. Koncerty jsou čím dál lepší, mají velmi uvolněnou atmosféru a těší mě i složení publika, kde se prolínají mladší posluchači, kteří milují rock, se staršími, kteří ocení klasickou hudbu," hodnotí české publikum Tarja.

České publikum je skvělé

"Rozdílů mezi fanoušky si v některých zemích všímám. Nejvíce patrné jsou právě v místech, kde zahraniční hvězdy nekoncertují tak často. Jenže právě tam je publikum nejvíce bezprostřední a dokáže svou radost dát najevo," podotýká Tarja.

Finská pěvkyně se na letošní turné připravovala opravdu důkladně. "Začínám sama u sebe doma. Dost času mi zabere výběr skladeb, které by měly zaznít a které z nějakého důvodu třeba ne. Pak následuje každodenní pěvecká příprava, a to i po osmnácti letech, kdy se zpěvu věnuji. Moji muzikanti se připravují také sami a potkáváme se vlastně až pár dní před tour, kdy intenzivně zkoušíme všichni doopravdy. Ve Zlíně jsme takhle strávili tři dny," prozradila v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

Mám ráda Prahu

Tento intenzivní program už ale finské zpěvačce nenechává příliš prostoru pro jiné aktivity. "Na turné mi opravdu mnoho času pro nákupy nebo prohlídky památek nezbývá. Pokud se ale volný den najde, nejsem z těch, co by ho strávili v hotelovém pokoji koukáním do zdi. Jdu se raději projít ven udělat si nějaké obrázky, nebo zaběhat do parku. Ráda se potkávám s lidmi třeba u večeře, když je příležitost. V Čechách mám oblíbenou hlavně Prahu, a to už od patnácti let, kdy jsem ji navštívila jako sólistka školního sboru. Už tehdy mi přišla jako nádherné město se spoustou pozoruhodné architektury všude kolem," říká Tarja Turunen.