Červen 2012


Amy Lee: Album plné šílených zkušeností

27. června 2012 v 20:15 Evanescence
ahoj našla jsem nějaký starší rozhovor Amy Lee takže jsem se rozhodla ho sem vypsat když je to rubrika o Evanescence :)

Pekelná jízda na horské dráze: Tak by se dal popsat život posledních tří let Amy Lee a skupiny Evanescence. Nejdříve tahle partička z Arkansasu prodala 14 milionů kopií alba fallen pak během turné v říjnu 2003 opustil skupinu jeden ze zakladatelů Ben Moody. Nahradil ho Terry Balsamo. V létě 2005 se Amy rozešla se svým přítelem Shaunem Morganem členem skupiny Seether. Následoval infarkt Balsama který musel trávit měsíce v rehabilitačním centru. Zatím poslední kapkou je odchod basisty Willyho Boyda který chce trávit více času se svou rodinou. Během těchto chaotických událostí vznikalo druhé album nazvané The Open Door..

Bravo: Amy hodně věcí se u tebe změnilo. Už nežiješ v L.A. a přestěhovala ses do New Yorku...

Amy: Ano pár změn se v mém životě odehrálo. V Hollywoodu jsem se už necítila dobře tak jsem se přestěhovala. Jo a taky jsem se rozešla se svým přítelem. Nebyl to zrovna příjemný rozchod. Měla jsem tenkrát všeho fakt plný zuby a tak jsme se na pár týdnů přesunuli psát další skladby na Miami.

Bravo: Proč právě N.Y.?

Amy: Už jsem tu pár lidí znala a sídlí tu i náš vydavatel. Navíc jsem se tu zakoukala do jednoho mladíka z Williansburgu v Brooklynu. Často jsem ho navštěvovala. Nicméně žiju sama. Poučila jsem se z chyby a jen tak rychle nezačnu žít s přítelem v jedné domácnosti jak tomu bylo v minulosti.

Bravo: Vypadá to že Shaun byl pro tebe inspirací pro tvé nové texty.

Amy: To ano byl. Na to vem jed...

Bravo: Jedná se v prvním singlu nového alba Call Me When You´re Sober právě o něm?

Amy: Samozřejmě. Je to skladba o rozchodu s někým kdo najednou zpychnul. Ta skladba je slovně hodně bohatá a dotýká se i dalších lidí kteří už nejsou součástí mého života. Někteří znich by měli vystřízlivět.

Bravo: Byl tvůj život v posledních třech letech dobrým zdrojem pro vaši novou desku? Anebo by sis sní poradila i bez svých osobních dramat?

Amy: Nejednalo se jen o rozchod s mým přítelem. Zažila jsem mnoho špatných a šílených věcí v mém životě a měla jsem tak mnoho zkušeností. Myslím že kdybych toho dříve tolik nezažila problémy posledních dvou let bych nezvládla tak dobře. Ale věřte mi: Vztah ve kterém se cítíš jako v pasti není zrovna zkušenost kterou bych zrovna potřebovala.

Bravo: Jsi stále v kontaktu s Benem Moodym? Sním jsi skupinu Evanescence založila ale před třemi lety kvůli sporu skupinu opustil...

Amy: Ne nejsem sním vůbec v kontaktu. A nikdy nebudu! Naučila jsem se že existují situace kdy nemá cenu o své přátelství tvrdě bojovat. V našem vztahu jsem byla vždy zodpovědná a zbytečná holčička. Když pak z takového vztahu nedostaneš nikdy nic musíš to svazovací lano přeříznout. Nechci ho zranit ale teď už se nezajímám ani o jeho hudební karieru ani o jeho život. Ale ať ho má štastný.

Bravo: Myslíš to vážně?

Amy: To myslím smrtelně vážně. Několik let jsem musela snášet jeho nálady. Ben měl neustále špatnou náladu. To tě také pak štve být s takovým člověkem každý den. Byl strašně dlouho nešťastný. Doufám že někde svoje štěstí najde. Ale prosím beze mě...

Bravo: Hodně zpěvaček se chce stát herečkami a naopak. Jak se ktomu stavíš ty?

Amy: Líbí se mi když hraju v našich klipech ale hollywoodskou kozičkou bych se stát nechtěla. To ke mě nepasuje. Až budu starší a budu mít rodinu nechtěla bych ani vydávat desky s nějakými baladami ale skládat strhující soundtracky.

Bravo: A pro jaký typ filmů?

Amy: Ke všem podivným snímkům. Žádné romantické komedie. Na druhou stranu se mi líbili Piráti z Karibiku. Musím se přiznat: Miluju Johnnyho Deppa! Možná byh bych se mohla zeptat jestli pro něj do třetího dílu nechtějí nějakou malou drzou nevěstu...

Zdroj: Výpis ze staršího vydání brava rok bohužel nevím:(
červnové hodnocení SB!!!

20. června 2012 v 20:02 Spřátelené-blogy
ahoj zlata tak jsem se rozhodla pro vás udělat opět nové hodnocení sb tak snad budete spokojení:) jo a ještě něco každej kdo jsem příjde tak at sem prosím napíše komentář abych věděla že jste to četli a jste spokojeni či ne :)
Moje největší lásky-Nej SB♥♥

lenik

Kiki

Ulsymla

maryka

Kopretinka

Katty

Sabča Shannonová

Jaredcard(památní jelikož bylo mým prvním SB a vždy jedno z nejlepších)

Super Lásky- taky SB které mám ráda :)

Amaranthes

MetalLenka

Verik

Djinny

Lenule

Smougy Slipkot

Kačulda469

Emily

Terrie.theKiller

Antonitte de sade

miška.hanuška

Dark_Werronica

Pozastavené SB nejspíš:(

Row

SamDarkness

Hayley

Mažu!!

Jannica

alexa

Máňa

DaniLeto

Janne

Rock Laura(neboli susan) ale tebe jsem měla hodně ráda takže pokud si zrušila blog je to tvé rozhodnutí ale pokud máš jinej tak dej a spřátelíme :)

LUCINA

andy

Janet

Michelle

Hanča

Veeendeee

Terrible

Maki

Gabrielle

Nové Lásky- Vítám vás:))

Suzy

Jenny the Strange

Faith


tak takto to dopadlo bohužel ti co jsou v předposledním sloupečku už definitivně smažu protože ti bud zrušily a nebo nechodí takže to nemá cenu šancí bylo dost tak jo to by bylo pro dnešek vše ohledně SB a zanechte koment prosím po přečtení díky Vaše Veru :)

Britney Spears - Circus

20. června 2012 v 18:09 Britney-Spears
není špatná:)

nějakej novější ten rozhovor s Avril

19. června 2012 v 20:03 Avril-Lavigne

Otázka #1: Odkud bereš inspiraci pro svůj styl?
Miluju nakupování v Japonsku. Oni jsou pokaždé v módě krok napřed a nosí oblečení bez výhrad, ale také miluju každodenní nezbytnosti. Ráda kombinuju, ale na doplnění looku vždycky použiju nějakou skvělou mikinu a boty na podpatku.
Otázka #2: Jak vypadá tvůj oblíbený denní look?
Teď jsou to například legíny s lebkou. Ale vždycky mám pro případ s sebou ještě mikinu a podpatky.
Otázka #3: Jaký je tvůj nejoblíbenější outfit, který jsi kdy měla?
Kdy měla? To je docela široký výběr....Zrovna mě napadá jediný outfit a to šaty, které jsem měla na loňskýchTeen Choice Awards. Ty šaty byly úžasné!
Otázka #4: Řekla bys, že se tvůj styl změnil od dob začátků?
Ani bych neřekla, že se změnil, jako spíš, že se vyvinul. Nevzala bych zpátky žádný z outfitů, které jsem měla, od té doby, co jsem začala. Teď nosím i šaty a podpatky, ale stále mám Conversky!
Otázka #5: Jaký je tvůj nejoblíbenější kousek z Abbey Dawn kolekce?
Já miluju každou věc z Abbey Dawn. Do každého kousku jsem vložila své srdce a duši a doopravdy nemůžu vybrat jen jeden. Jaký je tvůj oblíbený?
Otázka #6: Co máš nejradši na vytváření hudby a co je na tom zábavné?
Vytváření hudby je pro mě základní způsob sebevyjadřování se. Píšu o věcech, které mi jsou blízké. Ať už o mě, nebo lidech z okolí, kteří si prošli těžkými situacemi nebo je to jen zábavná myšlenka. Vždycky doufám, že se lidé mohou s mojí hudbou ztotožnit a vzít si z toho jisté poselství. Také si užívám psaní a vystupování, být v kontaktu s fanoušky!
Otázka #7: Kde si kupuješ oblečení?
Nosím spoustu věcí z Abbey Dawn! A když to není z Abbey Dawn, může to býd odkudkoliv!!
Otázka #8: Jsi obrovskou inspirací pro spoustu lidí, ukazuješ jim jak žít jejich sny. Zajímalo by mě, co tě dostalo do módního světa?
Vždycky jsem chtěla mít módní značku. Chtěla jsem vytvářet oblečení, které bych nosila a nemusela ho tak hledat v žádném obchodě. Měla jsem vizi pro Abbey Dawn a prostě jsem za ní šla.
Otázka #9: Má nějaký kousek z Abbey Dawn nějaký speciální význam pro tebe?
Víte...všechny jsou pro mě speciální, protože jsou mým výtvorem, ale nemyslím si, že by mezi nimi byl jeden kousek, který by pro mě měl speciální význam. Možná moje první mikina, kterou jsem navrhla - pořád ji mám!
Otázka #10: Proč ti tvůj táta říkal Abbey Dawn, když jsi byla dítě?
Můj táta dřív pracoval v ulici pojmenovanou Abbey Dawn a když jsem vyrůstala, začal mi i říkat Abbey Dawn. Pak mi tak začali říkat i mí přátelé a ta přezdívka se nějak ujala.

Diplom pro Faith:)

18. června 2012 v 23:25
Rozhovor Tuomase ze Sparku červen 2012

15. června 2012 v 22:26 Nightwish

Jsi Fanda NHL. To tě muselo dvojnásob potěšit když se vaše píseň Last Ride Of Day stala ofiální hymnou letošního mistrovství světa v hokeji...

Tuomas: Je to pro nás obrovská čest. I když samotná píseň nemá s hokejem nic společného oranizačnímu týmu se velmi líbila a finští hokejisté jsou blázni do rocku i metalu. Myslím že se na mistrovství hodí protože je optimistická náladu povznášející a je o dobrých věcech které nás v životě potkávají. Hokej je určitě jednou z nich.

V této písni Anette zpívá: Wake up dead boy (vzbuď se mrtvý kluku) což se v náhodném případě vyčerpanosti finského týmu bude určitě hodit... Ostatně motiv mrtvého chlapce se táhne všemi alby. Co to znamená?

Tuomas: Je to taková moje osobní vnitřní záležitost. Dead boy je kluk který ztratil svou nevinnost. Ta je jednou z nejhlavnějších témat textů NIGHTWISH. Vždy když v našich písních uslyšíte slovní spojení Dead boy myslete na to že je to metafora pro ztracenou nevinnost.

Oceán je také další motiv který se opakuje na albech NIGHTWISH proto je celkem překvapující že se nevěnuješ žádnému vodnímu sportu ale naopak horské turistice.

Tuomas: Ta je pro mě na prvním místě protože žiju obklopen lesy a kopci. Oceán je ode mne 600 km daleko. Když cestuji za sportem pak hlavně za turistikou a to nejen po Finsku ale i po Švédsku a Norsku.

Jakou muziku posloucháš ve svém volném čase?

Tuomas: Neposlouchám nic. Těším se z ticha. Někdy poslouchám radio a to jenom talkshow. Mám pocit že se nedokážu vyznat v současné muzice. Často se stává že lidi chodí za mnou a ptají se jaký mám názor na to nebo ono ale mají smůlu. Když poslouchám hudbu tak jenom soundtracky. Hudba k filmu mě nikdy nedokáže mluvit.

Když mluvíme o filmech jak jsi spokojen se snímkem Igmaginareum který jste udělali zároveň s vaším nejnovějším albem?

Tuomas: Nu to ti řeknu až ten film získá finální podobu. Stále je na něm spoustu práce. Ne a ne ho dokončit a tak doufám že výjde tj. na podzim tohoto roku.

Kdy a kde k tobě přicházejí nejlepší tvůrčí nápady?

Tuomas: Nemá to co dělat s časem nebo místem... i když teď jak nad tím přemýšlím jsou to určitě rána hned po probuzení. Ty jsou na tvůrčí momenty nejbohatší. Jsem si jistý že v odpoledních hodinách se mi nepodařilo složit téměř žádnou muziku a po 18 hodině se můj umělecký režim vypíná.

V kolik se ráno budíš?

Tuomas: Hodně brzy a nepotřebuji k tomu žádný budík.

O Čem se ti v noci zdá? Míváš živé sny?

Tuomas: Jo někdy až moc. Zdá se mi o hnusných a velkých pavoucích. Trpím arachnofobiíi když vím že strach z pavoukůje absolutně iracionální. Nemůžu si pomoct ale jsou mi odporní.

Co si myslíš že budeš dělat ráno 21 prosince tohoto roku?

Tuomas: Myslíš v den předpokládaného konce světa? Nu pravděpodobně budu zdobit svůj dům v Kitee vánoční dekorací vychutnávat si svou ranní kávu a cítit se štastně.

Proč si jiní lidi připouští že se ten den stane něco zlého?

Tuomas: Je to neuvěřitelné že lidi něčemu takovému věří. Někdo vymyslel pohádku o konci světa a oni mu to zhltnou i s navijákem. Pak panikaří dělají různé stupidní věci. Vždyť konec světa ten den Mayové vůbec nepředpokládají oni jen uzavřeli svůj kalendář to je vše.

Co bys chtěl mít vytesáno na náhrobním kmeni?

Tuomas: Tak nad tím jsem opravdu nikdy nepřemýšlel. Myslím že to nechám na své rodině ať dají to co chtějí a uznají za vhodné.

Tak bude důležité s nimi vycházet velice hezky do poslední chvíle... Je něco co bys na svém životě změnil?

Tuomas: (dlouho přemýšlí) Asi barvu ve svém pokoji a v hostinské místnosti taky. Vlastně jsem si objednal to co bylo třeba takže až se vrátím z turné pustím se do práce.

Využíváváš přitom rad bytových architektů nebo jiných odborníků?

Tuomas: Ne vůbec. Řídím se čistě svými pocity když se mi něco líbí koupím si to a neřídím se radami jiných.

Co tě v poslední době nejvíc potěšilo?

Tuomas: Vydání upoutávky na film Imaginareum. Viděl jsem jí padesákrát a cítím se velice hrdý.

A co tě naopak v poslední době rozzlobilo?

Tuomas: Já se nezlobím nevím co to je.

Vtom případě dusíš vztek v sobě?

Tuomas : Ne já prostě vztek necítím.

Je to vůbec možné? Pro nás obyčejné smrtelníky asi ne...

Tuomas: Dobře možná mám v sobě negativní pocity když čtu o nějaké katastrofě vraždách atd... Ale že bych se s někým hádal to ne. Nedokážu to. Asi to není úplně v pořádku ale konfliktům se obloukem vyhýbám.

Nechápu jak to může fungovat. Vždyť v partnerském svazku je důležité provětrat své názory a dojít ke kompromisům. Hádky jsou prý kořením správně fungujících vztahů.

Tuomas: Osobně si myslím že opravdová a skutečná láska hádky a sváry vůbec nepotřebuje. Jestli je hluboká a bezpodmínečná není důvod bojovat s milovanou osobou a vést s ní hádky.

Jak jsi ktomu dospěl?

Tuomas: Já jsem k tomu nedospěl já to tak cítím je to ve mně. Už jako dítě jsem se s rodiči nikdy nehádal.

Zdědil jsi jejich povahu?

Tuomas: Nikdy jsem je neviděl hádat se takže asi jo. Vidím na sobě hodně jejich vlastností. I když je tu jedna věc která je absolutně odlišná. Rodiče jsou velmi společenští já vůbec. Rádi potkávají nové lidi to já zrovna nemusím. Byli se mnou na koncertě NIGHTWISH v Miláně a velice si to tam užívali.

Vzpomínáš si na své první veřejné vystoupení?

Tuomas: Bylo to před mými narozeninami před Vánocemi v roce 1983. Bylo mi sedm a tehdy tak jako mnohokrát poté jsem v sobě cítil obrovský strach. Hraní jsem miloval ale nesnášel jsem vystoupení. Nenáviděl jsem situace kdy jsem byl v centru pozornosti. Teď je to jiné těším se z pozornosti našich fanoušků už nejsem nervozní z toho jak vystoupení dopadne. Ještě před nedávnem tomu bylo jinak ale co začalo turné k Imaginareum necítím žádný strach či nervozitu.

Co ti pomáhá?

Tuomas: Jenom myšlenka na to že mám dělat věci nejlépe. Jak umím. Cokoli se na podiu stane mimo plán patří k živému koncertu. Poslední věc na kterou by měl člověk myslet je že se to nějak podělá a zkazí.

Jaká je tvá definice rockové hvězdy?

Tuomas: Já ti fakt nevím. Ani nevím zda jsem vůbec pochopil celou podstatu rock´n´rollu. Na té muzice už není nic rebelského domnívám se. V časech BEATLES a Elvise Presleyho bylo hodně muziky která se vzpouzela době teď už tomu tak není. A vůbec upřímně ani nevím co je úžasného na kapelách které ničí hotelové pokoje a tropí hlouposti. Je to něco co k rocku patří? Ale kdybych měl říct koho já považuji za rockové hvězdy pak bych určitě jmenoval AC/DC

V co věříš?
Tuomas: Organizovaná církev je zlem ve vývoji společnosti. Myslím že víra často nahrazuje racionální smyšlení ale na druhou stranu je také nesmyslné tvrdit že vyšší moc neexistuje. Naše vnímání není schopné pochopit co se ve vesmíru děje. Takže mým jediným náboženstvím jsou pochybnosti a otevřená mysl.

Kdybys mohl zlepšit svět jakýmkoliv způsobem co bys udělal?

Donutil bych každého aby četl pohádky a zhlédl co nejvíc komedií Laurela a Hardyho. Každý z lidí by měl vidět film Dead Poets Society. Je to nejlepší lekce o životě jaké se jím může dostat protože obsahuje esenci života a lásky.