Červenec 2013

Visions Of Atlantis - Send Me A Light

31. července 2013 v 20:50 Blog and me

další song co mě zaujal na poslech jen mě mrzí že jsem si zamilovala písničky zrovna s touhle zpěvačkou když už nebude šance jí nikdy slyšet ale uznám že ani ostatní nejsou špatné :)

Christina v diamantových šatech

31. července 2013 v 20:33 Christina-Aguilera

ty šaty jsou podle mě skvělý a sluší jí :)

30 Seconds To Mars: Fanoušci nám budou chybět!

29. července 2013 v 21:36 30-seconds-to-mars

30STM patří mezi nejlepší rockové kapely současnosti. BRAVO pokecalo s Jaredem a spol. po jejich koncertě v Kolíně nad Rýnem...
Partička 30 Seconds to Mars odehrála ke své desce This is War už přes 300 koncertů a zapsala tím Jareda Leta jeho bráchu Shannona a Toma Miličeviče do Guinnesovy knihy rekordů. BRAVO se s klukama sešlo a vyzpovídalo je:


BRAVO: Nejdřív vám moc gratulujeme k tý třístovce odehraných koncertů. Nevypadáte ale nějak extra zničeně...
SHANNON: Každý den se tak strašně potíme v tělocvičně, že nám koncert příjde spíš jako zívačka. (smích) Ne, pravda je taková, že nám fanoušci dávají strašně moc energie a nám ani nepříjde, že už hrajeme tolikátý koncert v kuse.

BRAVO: Jarede vypadáš úžasně, jak se udržuješ v kondici?
JARED: Dřív jsem hodně sportoval, dělal jsem karate a kick-box. Už jsem přece jen starší a po každém tréninkujsem byl úplně zničený proto jsem toho nechal. Každopádně se snažím žít zdravě. Stal se ze mě vegetarián a popravdě mi maso vůbec nechybí.

BRAVO: Hodně při koncertech komunikujete s publikem, není pro vás dokonce ani problém slézt z podia mezi ně. Chcete být tímto způsobem fanouškům blíž?
JARED: Fanoušci jsou pro nás všechno a my je hrozně milujeme. Když jsme jeli vlakem z Frankfurtu sem, do Kolína nad Rýnem, normálně jsme se s ostatníma spolucestujícíma bavili. Chceme, aby naši fanoušci pochopili že jsme si rovni- my je potřebujeme a zbožňujeme jako oni nás.

BRAVO: Když už jsme u těch fanoušků - jaký nejoriginálnější dárek jste od svých fanoušků dostali?
TOMO: Na tohle se nás ptá hodně lidí. Dostali jsme spoustu krásných dárků. Ale tím nejlepším je vědomí, že nás fanoušci podporují. Jsme za to velmi vděční. Jinak všechny dary od fanoušků si pečlivě schováváme ve zvlášť tomu určené místnosti.

BRAVO: Nejsi jen zpěvák, ale i herec. Mezi teenagery je hodně oblíbená Twilight sága. Co na ty filmy říkáš?
JARED: První část jsem viděl v hotelovém pokoji, když jsem onemocněl, a myslím, že Robert Pattinson odvedl výbornou práci. Mám rád filmy o upírech, je fajn občas zapomenout na všední realitu a tak trochu se zasnít.

BRAVO: Máte za sebou dlouho tour, co budete dělat teď?
JARED: Plánujeme dlooouhou pauzu. Na jednu stranu se těším a na druhou mi budou všichni fanoušci moc chybět.
TOMO: Teď to vyznělo, jako bysme končili. Tak to ale rozhodně není. Už během tour jsme začali skládat na navou desku, tak uvidíme co se ztoho vyvrbí.


ZDROJ: dovolila jsem si sem vypsat jeden ze starších rozhovorů 30STM kdo ho nečetl můžes i to přečíst ovšem kopírovat jen s mým zdrojem je to vlastní výpisek z jednoho brava


Tarja stále hrdě kráčí sama

28. července 2013 v 18:41 Nightwish

Finská zpěvačka Tarja Turunen po odchodu z Nightwish stojí už dávno pevně na svých nohou a kromě sólové tvorby se věnuje i dalším projektům, včetně Beauty and the Beat s bubeníkem Mikem Terranou za zády. Počátkem dubna zavítá toto turné i k nám a vřelé reakce fanoušků budou zachyceny na DVD. Tarju jsme pro vás telefonicky odchytili na ostrově Antigue v Karibiku, při práci na novém řadovém albu.


Především bych ti rád pogratuloval k narození dcery a zeptal se, jaké to je, skloubit hudební život s tím soukroumým.
Tarja: Děkuji mnohokrát. Naomi je úžasná, nádherná a zdravá holčička. Je to něco úplně nového, ale hudební život jde dál, i když pár změn bylo třeba. Přededvším je to velká odpovědnost, ale protože s manželem pracujeme a cestujeme společně, Naomi má u sebe vždy oba rodiče. Jen vyjímečně potřebujeme na intenzivnějších turné chůvu.

Když si vybavím dítě na turné, napadá mě záběr na potomka Dava Grohla z Foo Figters během Live8, který seděl v náručí matky s obřími sluchátky. Myslíš taky na dětský sluch Naomi?
Tarja: Ano, má svoje neonově zelená sluchátka, která svítí i ve tmě. (smích) Miluje hudbu a byla s námi již mnohokrát ve studiu na turné. Hudba ji obklopuje neustále a věřím, že se zní stane hudebně založený člověk.

Během jara plánuješ řadu koncertů, přičemž tady v Česku vzbudila chystaná vystoupení neuvěřitelný zájem. Čím sis podle tebe u nás vybudovala takovou fanouškovskou základnu a co je z tvého pohledu tak speciálního na Zlínu, že tam dokonce budete natáčet DVD?
Tarja: DVD z tohoto turné budeme natáčet 5. dubna což je den z dodatečně přidaných termínů turné Beaut and the Beat. Je to trochu s odstupem, abychom si skladby více zažilo. Práce s orchestrem je náročná a je nutné se ujistit, že všechno klape, než to bude navždy zachycené. Lokalita, kde budeme natáčet, je úžasné nové fialové divadlo. Je sice trochu malé, ale nádherné. Stejně jako české publikum, které vůči ,mě byůp vždy vřelé, především během mé sólové kariéry. Proto jsem si vybrala Česko pro natáčení dalšího DVD.

SLOUČIT NESLUČITELNÉ

Jaký je tvůj názor na slučování metalu s orchestrem, což jsi osobně pomáhala rozvíjet? V minulosti to již zkoušeli mnozí a ne každému se třeba pokus Metaliky nebo poslední výtvor Jorna Landeho Symphonic zdají bůhvíjak vydařené.
Tarja: Pro mě jako pro zpěvačku s klasickým hudebním vzděláním je práce s orchestrem přirozená. Znám i umělce jako Peter Gabriel který na svém posledním albu vůbec poprvé použil orchestr. Není to totiž vůbec lehký úkol. K vytvoření adekvátních aranží musíš najít někoho, kdo orchestru výborně rozumí. Já jsem to štěstí měla v Los Angeles, kde jsem potkala Jima Dooleyho. Je to uznávaný umělec, který se věnuje hlavně soudtrackům a spolupracuje se jmény jako Hans Zimmer. Orchestr, který vyznačuje velmi úderným zvukem, může být i tvrdší než heavymetalová kapela. A proto je potřeba na to myslet při zapojování kytar,bicích a zpěvu, které samy o sobě zabírají ve finálním mixu velké množství místa. Je to hotová alchymie a hodně kapel si při tom utrhlo ostudu. Já proto volím spíše rovnováhu. Buď nechávám hodně prostoru orchestru, nebo hodně prostoru kytarám. Chci se totiž vyvarovat masivní nečitelné zdi zvuku a máš pravdu, dlouho jsem neslyšela aby to někdo udělal pořádně včetně mé bývalé kapely. (smích)

Koncertování je nepochybně důležitá součást tvého života a díky DVD Act I chápu, proč jsi záznam pořizovala v Jižní Americe. Místní publikum je nadšené a hladové po hudbě...
Tarja: Rozhodně! Potvrzuje to nejen má zkušenost, ale i mnoha dalších autorů. Především publikum v Argentině je šílené, protože vyzpívá úplně všechno. Mě jako umělce to nesmírně těší, ale hlavní důvod proč jsem to natáčela zde, je fakt, že Argentina se stala mým druhým domovem a chtěla jsem tuhle náturu opětovně ukázat.

Jak probíhá příprava nového alba, které má vyjít během letní festivalové sezóny?
Tarja: Aktuálně zde na ostrově pracuji na vokálech, produkci a několika nedodělaných textech. Album je totiž z větší části hotové. Ještě bych ráda přidala nějaké strunné nástroje a pár orientálních ozvláštnění. Brzy pojedeme do Los Angeles pracovat na orchestrech a nesmírně se těším na finální podobu skladeb, na nichž pracuji řadu měsíců. Jsem štastná při pohledu na to, jak se album rodí a vyvíjí.

zdroj: opět vlastní výpisek z magazínu rock & pop proto opět žádám použít zdroj děkuju.

Emppu s Tuomasem

26. července 2013 v 20:47 Nightwish

tady mi příjdou opravdu roztomilý :) povedená fotka podle mě co vy nato ? :)


Kolik vydělávájí Stars?

24. července 2013 v 1:02 vtipy

Rihanna-53 Milionů
Tahle kráska z Barbarosu moc dobře ví, jak vydělat peníze. Její finanční impérium pořád roste. Kromě peněz z prodeje desek a vstupenek na koncerty RIRI uzavírá stále nové reklamní smlouvy. Další prašule se jí hrnou z prodeje jejích módních kolekcí a parfémů. Rihanna se řadí mezi první pětku nejbohatších holek v šoubyznysu!


Britney Spears-58 Milionů
Princezna popu se skoro koupe v penězích. Na scénu se vrátila ve velkém stylu, i když tomu už nikdo skoro nevěřil. Stala se totiž nejvýdělečnější zpěvačkou roku 2012! Na účtě ji přistálo neuvěřitelných 58 milionů dolarů. Pohádkové peníze jí přineslo porotcování v X-factoru, platinové album Femme Fatale a také třeba reklamní smlouva se značkou Elizabeth Arden.


Taylor Swift-57 Milionů
Umělkyně jenom za loňský rok vydělala v přepočtu 1,14 miliard korun! Tuhle astronomickou částku ji přineslo pár hitů které obletěly svět. Za jedno vystoupení hvězda inkasuje zhruba jeden milion dolarů. Její předchozí desky se prodalo přes 5 milionů. Stala se také tváří kosmetických nebo módních značek. Bohatství Tay by se dalo shrnout na 80 milionů dolarů.


Lady Gaga- 52 Milionů
Svého času patřila mezi nejlépe placené zpěvačky světa. To už teď sice neplatí ale i tak se Gaga rozhodně neřadí mezi žebráky. Podle webu Forbes.cz je Lady Gaga těsně za Rihannou (tedy na pátém místě) s výdělkem 52 milionů dolarů za rok. Její parfém Fame který uvedla na trh ke konci roku 2012 slavil také mega úspěch. Prodalo se 6 milionů lahviček za jeden týden a zařadil se tak mezi druhý nejrychleji se podávaný damský parfém v historii!

Katy Perry-45 Milionů
Zpěvačka patří pořád mezi světové nejbohatší a nejvlivnější ženy do třiceti let! Vzhledem ktomu že její poslední album Teenage Dream bylo vydáno už před dvěma lety musíme říct že částka 45 milionů dolarů za rok je víc než skvělá! Je pravda že z tohoto alba vzniklo rekordní množství světových hitů. Katy se stala totiž první holkou, které se povedlo 5 skladeb z jednoho alba umístit do desítek hitparád světa na první místa. Před ní se to povedlo jenom Michaelu Jacksonovi.

Zdroj: výpisek z jednoho časopisu- tento článek jsem se rozhodla udělat hlavně protože je vněm i zmíňka o Britney která je na blogu a hlavně proto aby tu byli zajímavosti i o jiných hvězdách.
song co mě jednoznačně zaujal: Asking Alexandria - Not The American Average

22. července 2013 v 22:21 Blog and me

Teď budu k vám upřímná :D Upřímně o téhle kapele jsem se dozvěděla teprve před pár měsíci neznám je skoro vůbec až na pár písniček ale začínají se mi líbit hlavně tohle proto jí sem dávám na poslech představila mi je kamarádka díky ní jsem to začla poslouchat a když jsem je slyšela poprvé doslova teď cituju jí řekla proboha co to posloucháš takové řvaní nechápu jak se tohle může někomu líbit :D Ta mě div nezabila ale nakonec jsem vtom prostě našla zalíbení protože tuhle písničku každou chvilku poslouchám takže doporučuji :)

Jared Leto letí do vesmíru

22. července 2013 v 22:13 Jared-scany-a-videa

Jak to, že nový singl od 30 Seconds To Mars známý i mimo planetu Zemi?

Pryč z tohohle světa! Rockové trio z Kalifornie 30 Seconds To Mars, mělo jako každá dobrá kapela, tvůrčí pauzu proto, aby nám ukázalo něco úplně jiného: kapela se plnou parou vyšvihla zpátky singlem Up In The Air úplně mimo prostor- doslova do vesmíru. Co to znamená a jaké je nové album Faith Love Lust + Dreams podle frontmana jareda leta to nám právě prozradil během našeho rozhovoru v Londýně.


Bravo: Váš singl Up In The Air jste poslali do vesmíru- jaké jsou reakce od zbytku galaxie?

Jared: Prý je ten song skvělej! (smích). Ne, teď beze srandy: vystřelit si reálnou kosmickou loď z vesmírné stanice ISS byl nejvíc vzrušující zážitek mého života! Navštívili jsme i centrum NASA v Texasu. Můžete tady chodit A koukat se po obřích obrazovkách, které visí všude, i na stropě, všudeš jsou blikající konzole. Mohli jsme také mluvit přímo s astronauty z vesmírných stanic- ptali se na všechno, co nás napadlo.

Bravo: Kdybys mohl, letěl bys do vesmíru taky?
Jared: Určitě! Ještě když jsme viděli, jak je vesmírná stanice prostorná- jako dům! V televizi se zdá být tak malá! Chtěl bych věřit, že bych to tam chvíli vydržel- i když já bych mohl docela snadno dostat klaustrofobii. Pro nás to byl v každém případě skvělej pocit když jsme viděli naše CD jak se vznáší díky stavu beztíže. Byl to pro nás splněný sen!

Bravo: Slovo sen se objevuje i v názvu vašeho nového alba Love Lust Faith + Dreams ( Láska, chtíč,víra+ sny)
Jared: Správně. Přesněji řečeno, je to o všech těchto čtyřech věcech- jsou naprosto rovnocenné, bez nich život není kompletní! Všechno tohle je důležité pro to, aby byl člověk šťastný. Představují základní základní kameny v pyramidě života. O nich je také celé album, každá písnička je alespoň o jedné o jedné z těchto věcí. Všechno do sebe zapadá, skoro jako malé puzzle...

Bravo: Je nové album někomu věnované? Nepohybuje se kolem tebe nějaká holka?
Jared: Ne, já jsem ještě pořád hodně daleko od cesty ktomu mít skutečný vztah. Někdy jsme na turné celé měsíce, naše poslední trvalo skoro dva roky! Bylo by to přece opravdu nefér očekávat, že někdo bude chtít být tak dlouho bez partnera...zdroj: Vlastní výpisek z květnového brava takže při kopírování žádám použít zdroj děkuju.

10 mých nejoblíbenějších songů :)

21. července 2013 v 0:10 Blog and me
Toto je top 10 mých oblíbených písniček který v poslední době neustále poslouchám :) tak když budete mít chuť můžete poslouchat :) co si vyberete je pouze na vás


1.Tarja Unthil my last breath- tu písničku jsem si oblíbila ještě předtím než vyšlo to album občas vyjadřuje i mé pocity...


2.Delain- Frozen- Kapelu moc neznám ale tuhle písničku prostě miluju


3. My Chemical romance- Planetary GO! - nejvíce povedená píseň z alba danger days


4.The Rasmus- Justify - ta píseň má podle mě určité kouzlo i když je pomalá přesto je krásná


5. Within Temptation- Iron ta píseň je dokonalá myslím že by si zasloužila mít i svůj vlastní videoklip


6. Muse- Starlight povedená mám jí nejradši od nich zkrátka :)


7. Fall out boy- this Aint A Scene, It ´s An Arm Race- Nejpovedenější klip i píseň podle mě


8. Lena Katina- Never Forget podle mě ta holka toho udělala hodně a příjde mi že se nějak oproti Julče nezměnila tahle písnička se mi líbí protože má trochu i rockový nádech :)


9.Linkin Park- Faint - ty nové jsou podle mě taky skvělý ale do srdíčka se mi napořad vryla tahle :)

10. The Script- If You Could See Me Now- Také je příliš neznám ale touhle písničkou zaujali :)

Tak jů můžete poslouchat a doufám že se vám můj výběr alespoň trošku bude líbit a občas si něco poslechnete :)


Jak se některé hvězdy vyrovnávali s rozvodem svých rodičů

20. července 2013 v 19:32 vtipy
Není snadné, když se ti před očima rozpadá tvoje rodina. A to ani pro slavné hvězdy, které to zažily na vlastní kůži...


DRAKE- Rodiče Drakea se rozvedli, když mu bylo pět let. Po rozvodu žil s mámou v Torontu, zatímco jeho otec bydlel v Mephisu. Když jsem byl střídavě u mámy a táty vyrůstal jsem úplně v odlišných světech, vzpomíná.

PINK- Vzpomíná: Rodiče se rozvedli, když mi bylo sedm let. Bylo to těžké období. Zpěvačka pak po letech napsala píseň Family Portrait. ve které vyjádřila všechny svoje dlouho skrývané pocity.


HILARY DUFF- Už byla dospělá, když se její rodiče rozhodli rozvést. Nemohla jsem uvěřit, že po všech těch letech chtějí najednou od sebe, vzpomíná. Vyrovnávám se stím šokem dodneška.

jinak se chci vám všem omluvit že to dávám do rubriky vtipy ale není tu zde rubrika která do které by se měli dávat věci o ostatních celebritách tohle jsou spíše takové zajímavosti a dávám to sem z toho důvodu protože tohle se týká i dvou celebrit které jsou přidávany na blog takže myslím že by to tu mělo být

Zdroj: vlastní výpisek z květnového Brava

Gerard way hovoří o jednom albu

20. července 2013 v 0:13 Gerard-Way
Po vyčerpávajícím turné k jejich třetí desce 'The Black Parade' si dali My Chemical Romance přestávku a zmizeli z povědomí veřejnosti, aby se doma mohli dát opět do pořádku. Zpěvák Gerard Way dokonce stihl počít dceru Bandit Lee.
Začátkem roku 2009 dostali MCR příležitost natočit cover Dylanovy písně "Desolation Row" pro adaptaci grafické novely 'Strážci - Watchmen' a kapela začala zvažovat, jaký bude její další krok."Byl to takový test, kam až můžeme zajít,"říká Way."Začínali jsme na Sex Pistols, ale rozhodli jsme se posunout ještě dál, do doby před punkem. Ale co bylo vlastně před punkem, co by punk připomínalo? MC5, The Stooges a detroitská scéna."
A to je jen několik jmen, jejichž vliv se odráží na dosud nepojmenovaném čtvrtém albu kapely, které vyjde na jaře. My jsme zatím měli možnost slyšet sedm songů ("Death Before Disco," "Save Yourself," "Trans Am," "Only Hope," "Light Behind Your Eyes," "Black Dragon Fighting Society" a "L.A. Heavy") a patrná z nich je i inspirace kapelami jako Judas Priest, Def Leppard nebo The Hives.
Zatímco Gerard stále píše nové texty, v nichž dává vyniknout svému satirickému pohledu na svět, melodie prozrazují, že je kapela ve skvělé formě.
S Wayem jsme si povídali o nové desce, jejích kořenech v domovském státě New Jersey a taky o jisté reality show stanice MTV, která se tam natáčí.

Jak se ti podařilo zkombinovat práci na novém albu s povinnostmi čerstvého otce rodiny?
G:"Práce na desce byla ještě náročnější než se starat o mimino, a přitom mimčo bylo hodně náročný. Byl jsem hrozně unavenej. Narodilo se nám dítě a dva týdny nato už jsem byl ve studiu. Celý týdny jsem se neholil, vypadal jsem strašně a nakonec jsem měl na hlavě úplný dredy. Vůbec jsem se nesprchoval. Kolikrát jsem přišel v tričku pozvraceným od dcery - určitě si umíte představit, jak jsem byl atraktivní. Každý den jsme ve studiu makali a hned, jak jsme skončili, spěchal jsem domů, abych Lindsay pomohl s malou."
Muselo být fajn moct každý den běžet domů a vidět dítě ještě než je uloženo ke spánku.
G:"To určitě. Sice tak nahrávání trvalo déle než obvykle, ale víc jsem si to užíval. Myslím, že nebylo dne, kdy bych ve studiu zůstal déle jak do deseti nebo jedenácti - opravdu jsem chtěl být doma. Taky jsme si uvědomili, že nemusíme pracovat až do pěti do rána, aby vznikla skvělá deska. Akorát bylo nutný natáhnout proces nahrávání do čtyř měsíců namísto dvou."
Zatím jsme slyšeli sedm songů z nového alba. Bylo nám řečeno, že se při psaní uplatnila i newjerseyská atmosféra - a to i přesto, že jste nahrávali v Los Angeles.
G:"To je zvláštní, protože nedávno jsem pouštěl jednu písničku Grantu Morrisonovi, kterej na ni okamžitě reagoval slovy, že to zní jako Kalifornie. Ale co se estetický a fikční stránky týče, je deska o tom, jaký to je být patnáctiletým klukem v Jersey, kterej se snaží vyhrát zrcátko Motley Crue nebo čepici Iron Maiden, a to v době, kdy se heavy metal teprve měl stát hair rockem.
Je to taky o Bruce Springsteenovi. Právě jeho show byla mým prvním koncertem. Bylo to v době, než se proslavil po celým světě. Je to o pocitu, že když jsi z Jersey, chceš odtamtud vypadnout. Já mám Jersey rád, ale chtěl jsem odejít. A právě o tom pro mě vždycky byla Springsteenova muzika. O tom, že jednoho rána vstanete a vypadnete."
Vaše zatím poslední album bylo zjevně koncepční, což ovšem neplatí o tom novém, které je sjednoceno spíše akusticky a není narativní.
G:"Nová deska obsahuje spoustu témat: že díky rock'n'rollu se může aspoň na jednu noc stát kapela i její publikum nesmrtelný, jak je důležitý v něco věřit, o tom, jaký to je být tím, kdo přežil, o útěku z domova a o návratu zpátky. Bylo proto těžký dát desku dohromady. V tomto ohledu byla 'The Black Parade' jednoduchá - měla předehru, vrchol a závěr. Koncepční alba produkujeme od úplnýho začátku, takže pro nás nebylo snadný natočit desku, která se neopírá o žádný narativ. Je to přímější. Pokud jsme se s 'The Black Parade' něco jenom naznačili, pak s novou deskou činíme smělé prohlášení."
Pojďme k novým songům. Zdá se mi, že "Death Before Disco" má podobu proto-punku, který je typický pro The Hives.
G:"V přípravný fázi jsme právě tuhle písničku hráli Wayneu Kramerovi z MC5, což bylo mimochodem skvělý. Chtěl se stavit a navštívit nás a my hned využili příležitosti a zahráli mu ten song, protože se v něm o MC5 zmiňujeme - zásadně totiž ovlivnili zvuk naší nové desky. "Death Before Disco" je vlastně o tom, když se střetne síla rock'n'rollu dělnický třídy se slávou. Rock pracujících versus červenej koberec a všechno to pozlátko okolo."
Kapely, které zmiňuješ, jsou opravdu představiteli rock'n'rollu dělnické třídy - tam teď směřujete i vy? I přesto, že máte za sebou velká turné a tak?
G:"Přesně tak. Právě tak jsme začínali a chvíli bloudili. Je to vtipný, protože když jsme byli rockovou kapelou z dělnické třídy, snažili jsme se předstírat, že jsme úspěšní. Hráli jsme ve sklepeních a já blábolil o našem velkým letadle - byla to sranda a my očividně žádný neměli. Tehdy jsme si ani nemohli dovolit prát oblečení. Teď je tomu naopak. Jsme bohatí a cestujeme po světě, ale tahle role se k nám nehodí. Proto se snažíme pamatovat na doby, kdy jsme byli kapelou z dělnický třídy."
"Trans Am" je další song, který má podobný ráz: je rychlý a oplzlý. Navíc v něm, jako v každé dobré písničce o Jersey, vystupuje dívka jménem Jenny.
G:"No jasně! Moje Jenny odkazuje k songu The Killers, v němž Jenny chybí. Inspirovalo mě to, určitě je v tom nějaká spojitost."
Když už mluvíme o Jersey, sleduješ v televizi pořad 'Jersey Shore'?
G:"Sleduju. Nevím, jestli se to dostalo na veřejnost jenom proto, aby zvýšili sledovanost, ale doslechl jsem se, že lidem, kteří v té show účinkují, a taky těm, co ji produkují, někdo vyhrožuje smrtí. Tak jsem si říkal, že to musím vidět. Přiznám se, že jsem byl docela zklamaný, protože je to stejný jako milion dalších show, co v televizi vysílají. Mohli to stejně dobře natočit v Arizoně. Určitě to není přesný zpodobnění New Jersey, spíš určitýho druhu lidí z Jersey. S podobnýma jsem totiž chodil do školy."
Jak se těšíš na první Vánoce tvojí dcery? Bude to velká událost?
G:"Je to velká událost. Těším se moc. Nezáleží na tom, co ji dáme, ona si to stejně nebude uvědomovat, ale máme pro ni několik legračních oblečků."
Třeba soba nebo něco takového?
G:"Jo, přesně tak. Chceme ji nechat vyfotit profesionálem - takový ty nechutný stylizovaný fotky. Vidím to tak na příští týden."
Bude se dívat jiným směrem než do kamery?
G:"Jo a za ní bude nějaký hnusný papírový pozadí."


i když už je to docela dlouho rozhodla jsem se sem zveřejnit jeden pěkný rozhovor s Gerardem protože se mi líbí a navíc stále doufám že se my chemical romance dají opět dohromady já prostě tomu nevěřím že se rozpadli :(


Nightwish: Fantazii se meze nekladou

17. července 2013 v 12:25 Nightwish

Finská symfometalová formace Nightwish je ve středu pozornosti od svého vzniku a občasné kontroverze ani dílčí posuny hudebního směřování na tom nic nemění. Tento rozhovor vznikl v létě na festivalu Marsters of Rock ve Vizovicích kam skupina přijela jako hlavní hvězda. Asi to byl osudový zásah shůry, že se již připravený a zalomený článek kvůli neustálému přetlaku materiálu odsouval tak dlouho, až vzhledem k současnému vývyji kolem kapely nabral zcela nové odstíny. Z původně pohodového povídání o trochu pohádkovějším směřování kapaly, ke kterému Nightwish přirozenou cestou dospěli- ostatně jejich tvorba byla vždycky o fantazii a snech- je tak rázem zajímavá sonda konfrontující realitu s oficiální prezentací starou pouhých několik týdnů.


Nové album Imaginaerum vzbudilo ve světě velmi silné reakce. Z jakého důvodu jste tentokrát přistoupili ke koncepční desce?
Tuomas: Už někdy v roce 2007 jsme se rozhodli, že naše hudba musí být doplněná vizuálními elementy. Napadlo nás nahrát třináct různých videí, které by doplňovaly samotné skladby. To byl původní nápad. Rovněž kvůli faktu že Dark Passion Play nepůsobilas moc kompaktně jsme se rozhodli mít album kde bylo jasněji vidět světlo na konci tunelu. Stalo se tak z toho koncepční album o kouzlu představ, lásce a pozitivních stránkách života.

Na cose mohou fanoušci těšit ve stejnojmenném filmu snímku Imaginaerum, jehož premiéra se blíží každým dnem?
Tuomas: Pracujeme na tom poslední čtyři roky a bude to, podle slov režiséra, který nás ktomu přesvědčil, třináct videí v jednom (smích) Takový projekt se nám zdál dostatečně ambiciózní. Premiéry se fanoušci dočkají 23 listopadu. Mělo by se to dostat do kin ve Finsku i ostatních evropských zemích, ale taky do Kanady, kde se vše natáčelo. Film je pochopitelně v angličtině a vydání na DVD a blu-ray bude následovat o pár měsíců později.

Když už jste zmínili silnou spojitost mezi hudbou a filmem: měli byste chuť nahrát soundtrack pro nějaký film?
Tuomas: Jsme metalová kapela a nemyslím si že by pro nás bylo nějak vhodné skládat hudbu k filmu, ale upřímně-rád bych to udělal sám. Možná dokonce s Markem ale jistě ne pod jménem Nightwish.

Jaký film by tě motivoval k takovéto práci?
Tuomas: Opravdu těžko říct. Musí to být něco, co rozhýbe moji představivost a dá průchod fantazii. Asi ne romantická komedie, ale cokoliv od hororu až po dokument o přírodě.

Můžeš přiblížit textové pozadí skladby Song Of Myself?
Tuomas: Jsem velkým fanouškem amerického básníka a spisovatelé z devatenáctého století Walta Whitmana. Jsem jím velmi inspirován a opravdu zbožňuji jeho tvorbu. Tohle byl tak trochu experiment-psát text který vyjadřoval mou náklonnost k jeho práci. Byl to čistý tok myšlenek ohledně vnímání světa, ale zároveň jsem se bránil básnickému stylu. Osobně to považuji za vrchol alba a věřím že se můj plán vydařil.

NOVÁ ZPĚVAČKA = TÉMĚŘ NOVÁ KAPELA

S Anette jste začali novou kapitolu historie kapely. Cítíte se s ní nyní, po práci na druhé desce jako kapela celistivější?
Tuomas: Je to již mnohem snažší. Posluchači se nemusí v takové míře jako dříve věnovat analýze a kritice nové zpěvačky.
Marco: S albem Dark Passion Play jsme měli obrovskou potřebu něco dokazovat. Jako muzikanti jsme měli důvěru jak v naše skladby, tak novou zpěvačku, ale lidé si nato museli zvykat taky. Na aktuálním turné již nastupujeme s čistým listem, protože je vše ostatní uzavřeno a můžeme se koncentrovat na podstatné věci. Když posloucháte album, musíte si všichni jistě všimnout té jistoty a přirozenosti, co jsme do toho dali.

Napadlo vás po odchodu Tarji nahraditji mužským zpěvákem a nebo rovnou Markem?
Marco: Tohle nás nikdy nenapadlo. Vlastně nám to už pár lidí navrhlo, ale nepasuje to do konceptu a směřování kapely. Snažíme se pracovat s tím co jsme stvořili doteď, a dále to rozvíjet. V takovémto případě potřebujeme zpěvačku

Jaké jsou dnes vaše vztahy s Tarjou?
Tuomas: V podstatě jsme sní neměli žádný kontakt od roku 2005.
Marco: Já jsem ji náhodou na pár minut potkal nedávno na letišti. Tak co rodina? a tak, takhle to proběhlo na žádnou zlou krev nedošlo, V případě téhle otázky mě vždy napadne, že k tomu došlo před pěti šesti lety, takže mi povězte, kolik z vás mezitím změnilo přítelkyni, manžela, manželku. Chcete to rozebírat? Ne tak OK!

Anette je na rozdíl od vás Švédka. Musíte se mezi sebou bavit anglicky?
Tuomas: Musíme. Měli jsme sice povinnou švédštinu ve škole, ale všechno jsme zapoměli. Bavíme se mezi sebou finsky, dokud nás neseřve. (smích)

HLAVNĚ ŽE JE ROCK´N´ROLL

Napadlo vás někdy nahrát album ve finštině?
Marco: Napadlo, ale asi by to nemělo stejný efekt na naše fanoušky, jako kdyby to bylo v angličtině. Možná bychom to udělaly půl na půl. Uvidíme časem.

Co pro vás bylo v mládí impulsem stát se muzikantem?
Marco: To vím naprosto přesně. Asi od osmi let jsem měl velmi v oblibě hard rock sedmdesátých let. Když mi bylo jedenáct slyšel jsem poprvé album Long Live Rock´n´Roll od Rainbow. Naučil jsem se všechny texty a pořád jsem si je zpíval. Asi dva roky poté jsem už byl ve své první školní kapele.

Jak fanoušci zatím hodnotí vaši aktuální koncertní show?
Marco: Prozatím jsou reakce výborné. Jediné co mě mrzí, je, že se na nás nemůžu podivat, abych to mohl posoudit osobně. (smích) Diváci i nadále mohou i nadále očekávat show rock´n´rollové kapely.

Jak se vaše festivalové vystoupení odlišuje od normálních, samostatných koncertů Nightwish?
Marco: Hlavní problém s festivaly je ten že jsme s sebou nemohli mít vlastí produkci, obrazovky apod. Proto jsou naše vystoupení poněkud komornější, ale zároveň s sebou máme i pár pyrotechnických efektů a zajímavostí.

Kapely dnes vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak se prosadit či aspoň fanoušky udržet. Vydávají nejrůznější limitované edice alb, intenzivně koncertují... Vy jste natočili film- to je zajímavý marketingový tah.
Tuomas: Měl jsem podobné pocity, když jsem tu myšlenku s filmem přiváděl k životu. Hudební průmysl nyní opravdu trpí a lidé musí hledat nové způsoby, jak vytvářet a propagovat svou vlastní hudbu.
Marco: Já zastávám odlišný názor.Film není nástrojem k tomu, abychom propagovali naši hudbu a případně na tom něco vydělali. Má to spíš opačný efekt (smích) V dnešní době neexistuje řešení tohoto problému, dokud lidé nedozrají k dalšímu stupni evoluce a nepřestanou krást to co není jejich. Když někomu vypadne mince z kapsy, neznamená to, že je automaticky naše, když ji zvedneme ze země. Až se lidská povaha změní natolik, že to pochopí, můžeme očekávat i záchranu hudebního průmyslu.

VEDLEJŠÁKY NESMÍ ŠKODIT

Marco kromě Nightwish se věnuješ i jiným aktivitám, předevčím kapele Tarot. Loni jste znovu nahráli a vydali materiál debutového alba, ale co je u vás jinak nového?
Marco: První album Tarot je staré čtvrt století, takže jsme se rozhodli ho natočit znovu. Máme v plánu i pár nových kousků na kterých pracujeme. Fungujeme přirozeně v harmonii s Nightwish, takže když nekoncertuju s jednou kapelou, koncertuju stou druhou. (smích)

Další skupina, v níž jsi byl docela dlouho zapojen, jsou nizozemští Delain. Jaké máš pocity ze spolupráce s nimi?
Marco: Všemu předcházela kvanta e-mailů s Martijnem. Přispěl jsem zpěvem a basou na prvních dvou albech. Dokonce jsem slyšet i v několika bonusových živých skladbách z aktuální třetí desky. Opravdu jsme si rozuměli a velmi Martijna respektuji za to, kam se s Delain dostali.


ANETTE A JEJÍ ZCELA NEIMAGINÁRNÍ PADÁK

Oddaní fanoušci prominou, ale co se týče řešení ožehavých mezilidských otázek, z tábora Nightwish už řadu let vycházejí trochu rozpačité signály. Pánská část sestavy sice drží takřka ukázkově při sobě, ale když dojde na citlivý post zpěvačky, jako by Tuomas & spol. měli zvláštní talent řešit problémy co nejkontroverzněji. Vzpomínám na zážitek z natáčení někdejšího pořadu Madhouse na Óčku, kde Tuomas a Marco tak usilovně ujišťovali o nanahraditelnosti Tarji, až se z toho jeden cítil nesvůj. Následně se ukázalo, že v tu chvíli už jen vymýšleli, jak se ji co nejelegantněji zbavit. A netřeba dodávat že forma provedení byla posléze vskutku delikátní. Také v rozhovoru na této dvojstraně vás pánové skálopevně přesvědčují o tom, jak už po letech se Švédkou Anette Olzon kapela funguje jako opravdu celistvý, organický tým. Přitom bylo jasné, že tohle spojení nebylo úplně ideální - a stačí zůstat u čistě profesních věcí: ať už se jednalo o koncertní provedení, nebo feeling studiových nahrávek. I ti,kteří jednoznačně uvítali stylový posun Nightwish museli cítit že v jistých momentech to prostě drhne.
A tak sedm let od aféry s vyhazovem Tarji přišlo uprostřed amerického turné další kolo- podávané opět i s pikantní omáčkou. 28 září byla Anette kvůli akutní nevolnosti nucena vynechat koncert v Denveru. Zdánlivě epizodní problém nechal rozhořet v pozadí již nějaký čas doutnající rozbušku. Kapela bleskově angažovala jako záskok dvojici Elize (Amaranthe) a Elisa (The Agonist), toho času sboristky u Kamelot. Anette se vzápětí rázně ohradila na svém blogu že to je od ostatních nekolegiální.
Hned další večer s vypětím sil odzpívala, ale už 1. října dostala oficiálně padáka stím, že zbytek amerického turné absolvuje Floor Jansen (exAfter Forever, Revamp). A ukázalo se, že pánové už sní byli předběžně domluveni akorát že od listopadu...
Další (společné?) plány s Floor zatím kapela odmítá komentovat a tváří v tvář mediální bouři která se hned strhla, vyhlásila bobříka mlčení.

ZAJÍMAVOSTI:


NIGHTWISH- Je jméno jedné z písní ze skladeb z úplných začátků kapely, která však nikdy nebyla vydána. Zakladatel skupiny Tuomas Holopainen cítil, že, tohle slovo dobře popisuje prezentovanou muziku, a rozhodl se tak soubor pojmenovat.


ZPĚVAČKA TARJA TURUNEN- Dostala kopačky v říjnu 2005 otevřeným dopisem podepsaným ostatními členy kapely po vystoupení v Hartwall Aréně v Helsinkách. Dopis je k nahlédnutí na webu kapely.


TUOMAS HOLOPAINEN - je velkým fandou produkce Walta Disneho a kapela dokonce několikrát zahrála v Disneyworldu na Floridě. Přestože ale hit Nemo vznikal v době, kdy byl stejnomenný film v kinech nemají navzájem nic společného (nemo znamená v latině nikdo a od toho se obsah písně odvíjí). I tak fanoušci rádi házejí plyšáky Nema během koncertů na podium.

Zdroj: vlastní výpisek ze staršího vydání rock & pop proto vás žádám při kopírování prosím použijte zdroj děkuju.


můj nový diplom :)

14. července 2013 v 18:37 Moje-diplomy

Je moc pěkný a Sabče moc děkuju :))

výkec a novej desing

12. července 2013 v 22:10 Blog and me
ahoj lidi!

Tak jak se vám pořád daří a hlavně jak si užíváte prázdniny? Mě se daří celkem fajn ale opět nemám bohužel nejlepší rok opět jsem propadla z němčiny a matiky :( bohužel to rozhodly poslední dvě písemky které jsem nezvládla o pouhé 2 body jinak bych prolezla takže tohle vážně naštve ale víte co já už uvažuju že se školou fakticky skončím a začnu si hledat v práci protože to u mě došlo tak daleko že mě poslaly do pedagopsychologické poradny protože mám problémy s písmem prostě hrozně škrábu a není moc čitelné a tam mě napsaly takové nesmysly podle kterých nemám šanci udělat maturitu a udělaly ze mě takového blbce kterej nemá nato ani udělat výučák je zajímavé ale že jsem ho udělala s dobrými známkami že podle nich v textech vynechávám hlavně písmenka o ale tohle mi nikdy nebylo řečeno jen mám pouze problémy s matikou a u něminy nemumím prostě skloňovat no takže došli k závěru že jsem podprůměrná žákyně radila jsem se o tom i ve škole a možná bude lepší skončit omlouvám se opět že jsem sem zatu dobu nic nenapsala ale opět byli starosti ve škole a běhání po doktorech stále zkrz ty zuby čekám na konečný výsledek dostanu porcelánové někdy v srpnu už konečně jistě někteří lidi ví že jsem si před rokem prodělala operaci díky níž jsem přišla o 14 zubů a teď čekám na konečný výsledek tak jsem předevčírem byla na broušení a včéra jsem dostala provizorní a můžu vám říct že už se těším fakticky nato až bude konec zubařku mám teda zlatou má svatou trpělivost a je moc hodná ale rok a půl běhat po doktorech to už je moc ale musím vydržet snad to dám :) jinak u mě žádné novinky nejsou moc snad jen ta že jsem tento rok měla možnost vidět petra koláře a povedlo se :) taky jsem se seznámila i s jednou místní rockovou kapelou na kterou mě vzala kámoška proběhla tam pusa bubeníkovi jsem nejspíš byla sympatická takže to potěšilo ale to je tak vše chtěla jsem se letos dostat na rock for people ale nakonec jsem tam nejela protože to bylo kvůli bývalé kamarádce se kterou jsem byla kamarádka tak do února ale pak mě začla pomlouvat a dělat ze mě špatnou před jejími přáteli že nejsem hezká a že jsem neupravená jen protože nenosím každou chvilku vyžehlené vlasy a začala o mě šířit nepravdivé bůhví jaké drby ale protože miluje kapelu 30 seconds to mars tak se mnou i přes tohle vše chtěla jet na ten fesťak ale protože jí nešlo o mě jako o kamarádku ale pouze o to aby se ona mohla bavit tak jsem prostě odmítla lituju toho že jsem nejela ale myslím že bude šance ještě 30 seconds to mars vidět jindy :) a co vy chystáte se na nějaký fesťák ještě já chtěla se mrknout na benátskou noc ale nemám ským :( no a jaké novinky vás čekají na blogu ? tak po dlouhých 2 letech se na blogu mění vzhled a blog má odedneška nový kabátek vypadá takto a má ho na svědomí jedno mé skvělé SB :)

tak at se líbí :) chtěla jsem ho vysloveně s Tarjou protože dobře víte že jí mám ráda a kombinace červené a černé je vážně skvělá je to trošku změna. co vás jinak čeká na blogu? budu dál zveřejňovat to co doposud fotky různé rozhovory informace a možná že se sem zas vrátí bleskovky pokud by byl zájem :) tak jo to je pro dnešní večer vše přeju vám krásný zbytek prázdnin a užívejte si je :)

Vaše Veru :)

Amy Lee v červených vlasech

12. července 2013 v 21:19 Evanescence

Amy Lee má nový účes nebo lépe řečeno novou barvu vlasů červenou co myslíte sedne jí? mě osobně se vtom líbí je to změna ale černá mi přišla lepší :)

Těžce vydřený sen Anette Olzon

3. července 2013 v 1:53 Nightwish

IDENTITY CARD
Jméno: Anette Ingegerd Olsson
Narozena: 21.6.1971, Katrineholm, Švédsko
Děti: 3- Seth, Nemo a Mio
Koníčky: Oblečení čtení a dlouhé procházky v přírodě.
První nahrávka kterou si koupila: Jsem Švédka takže to muselo být samozřejmě album ABBY!
Příprava na koncert: Rozcvičuji si hlas a piju zelený čaj s medem.Vždy musím posledních deset minut před koncertem strávit sama, abych se soustředila, duševně se připravila a uvolnila se.
Oblíbená kniha: Hodně se mi líbili Andělé a démoni od Dana Browna.
Oblíbený Nápoj: Perlivá minerální voda s nějakou příchutí, vanilková vodka a jablečný mošť
Oblíbené jídlo: Spousta- čínská kuchyně, suši
Oblíbené zvíře: Kočky a koně
Oblíbený film: Titanic, Gladiátor, Statečné srdce a spousta dalších...


Když byla Tarja odejita fanoušci trnuli v nejistotě. K jejich velkému překvapení skupina od nové zpěvačky nepožadovala klasický ale dynamický a všestranný zpěv. Od března 2006 do ledna 2007 dostala kapela přes 2000 demonahrávek a přes počáteční pochybnosti se stala druhou zpěvačkou NIGHTWISH se stala Anette Olzon. Některými fanoušky odmítaná, jiní ji po výborném albu Dark Passion Play vzali na milost nebo si ji dokonce přímo zamilovali. Vystoupení dokázala oživit svou temperamentní povahou, ale také pěvecky zazdít. A také ona, stejně jako Tarja poznala pachuť vyhazovu. Anette Olzon, vlastním jménem Anette Ingegerd Olsson se narodila 21. června 1971 ve švédském Katrineholmu. Její rodinu tvoří partner, basák z Pain Johan Husgafvelem, a tři synové, Seth, Nemo a Mio.

Tvoje cesta zpěvačky se neubírala snadnými cestami několikrát jsi chtěla skončit a vlastně se lehce mohlo stát že bys dnes byla kadeřnicí nebo kuchařkou...
Anette: To je pravda. Už v šestnácti jsem mohla být známější zpěvačkou ale nechtěla jsem ve skupině nahradit svoji matku, podrazit ji. Navíc jsem nevěřila tak úplně tomu, že mě zpívání bude živit. Také jsem si při práci v muzikálu v Helsingborgu zničila hlasivky a zakázali na půl roku zpívat když mi bylo jednadvacet. Naprosto jsem ztratila veškerý zájem o hudbu. Bylo to velice těžké Potřetí jsem pěveckou dráhu vzdala v roce 2001kdy jsem se stala matkou a změnil se mi hlas. Náhle byl hlubší a písně s ALYSON AVENUE jsme museli hrát níž. To mě hrozně štvalo protože jsem strašně ráda používala svůj vysoko položený rockový hlas. Bylo to pro mě jako: Teď už to nezvládnu vůbec. Celý život budu sedět v kanceláři. Ale nakonec jsem nerezignovala a dál se věnovala svému snu.

Jak ses stala členkou NIGHTWISH? Slyšela jsi jejich hudbu předtím, než ses ucházela o místo zpěvačky?
Anette: Moje neteř měla NIGHTWISH ráda trochu mě na ně navedla a já jsem si je také oblíbila. Při práci ve studiu mi technik řekl že bych se měla přihlásit na konkurz. Věděla jsem o Tarjině odchodu, ale nebyla jsem si jistá protože nemám podobný hlas. Nechala jsem si to projít hlavou a nakonec požádala své přátelé aby mi nahráli hudbu k písni Ever Dream z alba Century Child. Zazpívala jsem ji tak jak jsem jí cítila, sehnala si Tuomasův mail a demo mu poslala. Tuomas mi poslal příznivou odpověď můj zpěv se mu líbil. Poslal mi podklad k dalším třem písním z Once byly to Nemo, Higher Than Hope a Wish I Had An Angel. Nahrála jsem zpěv, odeslala a čekala. Byla jsem trpělivá protože mi Tuomas napsal již předtím že na to chtějí jít pomalu. Mezitím kapela pravděpodobně probírala všechna ta dema od ostatních adeptek. Když jsem se Tuomasovi opět ozvala, dostala jsem drtivou odpověď. Prý jsem jedna z nejslibnějších zpěvaček ale oni mě nevyberou. Rozhodnutí vycházelo hlavně z faktu že mám dítě. Tuomase jsem v tu chvíli chápala ale byla jsem ztoho zároveň zklamaná. Ne že bych byla nějaká feministka ale pomyslela jsem si to kvůli tomu že jsem ženská. Dva kluci ze skupiny děti už taky v tu dobu měli. Finsko se ohledně pohlavní rovnosti nedostalo tak daleko jako Švédsko. Věnuji se gender problematice a tak mě zajímalo proč by to byl problém. Později se mi omluvili a řekl mi že je mrzí, že takto uvažovali.

Ale ty ses po tom nepříjemném mailu nevzdala.
Anette: Ano nevzdala jsem se a napsala Tuomasovi, zda nechce vidět záznam z koncertu mé tehdejší kapely ALYSON AVENUE. Teprve poté jsem se setkala s celou skupinou a nahrála nějaké starší věci. Další den už jsem zpívala nové skladby v Emppuově studiu Všichni měli na mě byli moc milí a já z toho měla dobrý pocit. Musím přiznat že jsem od začátku očekávala že tu práci dostanu. Cítila jsem že je to můj osud. Když jsem dostala první odpověď od Tuomase, který byl s nahrávkou spokojený, byla jsem si už téměř jistá že ji získám. Měla jsem hodně velké sebevědomí a prostě jsem to tak cítila. Za několik měsíců jsem letěla nafotit nějaké promo fotky, nahrát ve studiu další písně ale teprve za několik dalších měsíců mi Tuomas zavolal s definitivním rozhodnutím. Tak skončilo mé rok a půl dlouhé čekání.

Ale potom jsi to musela držet v tajnosti. Bylo to pro tebe těžké? Komu jsi to řekla jako prvnímu?
Anette: Jako první se to dozvěděl můj bratr. A držet celou věc pod pokličkou bylo opravdu velmi těžké. O tak velkou novinu by se člověk chtěl hned s někým podělit, a když to musíte tajit, je to obtížné. Protože neumím příliš dobře lhát musela jsem se celé ty měsíce vyhýbat svým přátelům a jenom doufat že to pochopí, až se to konečně rozšíří. A naštěstí opravdu pochopili!

Nastoupit po Tarje muselo být velmi těžké.
Anette: Ano bylo těžké nahradit Tarju protože je dobrá zpěvačka. Cítila jsem na sebe tlak, protože jsem perfekcionista a chtěla jsem dělat pro fanoušky to nejlepší, abych je nezklamala.

Co bys označila za své silné pěvecké stránky, které jsi při svém působení v NIGHTWISH fanouškům nabídla?

Anette: Mám opravdu vysoko položený rockový hlas. Tedy mohla jsem zpívat vysoko přirozeným hlasem. Snažila jsem se Tuomasovi texty prezentovat také pociťově.

Když jsme u tvého zpěvu, měla jsi nějaké idoly?
Anette: Mívala jsem když jsem byla mladší hodně jsem poslouchala Celine Dion, která se mi vždy hodně líbila. Ze součastné metalové scény se mi líbí Simone Simons z EPICA a Sharon den Adel z WITHIN TEMPTATION.

Se skupinou jsi nahrála dvě alba Dark Passion Play (2007) a Imaginaerum (2011) Jaký byl rozdíl v tvé práci na obou nahrávkách?

Anette: Udělala jsem opravdu hodně studiové práce během své kariéry a vlastně se mi líbí více zpívat ve studiu než na jevišti. Ale při nahrávaní Dark Passion Play jsem byla v kapele nová a trochu jsem se bála neudělat všechno perfektně aby si Tuomas nemyslel že jsem byla špatnou volbou. Proto jsem vté době byla napjatá a trochu nervozní. S Imaginaerum jsem se cítila více v pohodě, kluci už mě znali a prošli jsme spolu i mými vokálními indispozicemi na turné. Nahrávání probíhalo hladce a tentokrát jsme to udělali mnohem rychleji. Tuomas Tero i Mikko už dobře věděli jak funguji kolik hodin mohu zpívat a tak. Písně byly mnohem vhodnější pro můj hlas. Album mě opravdu bavilo nazpívat, zvláště když pozdější povinností s cestováním kvůli jeho propagaci si vali na starost Marco a Tuomas. Já jsem své rozhovory dělala pomocí telefonu a mailu abych nebyla pryč od svých dětí dřív než bude turné.

Sama ses toho trochu dotkla. V médiích je stále zmiňován onen koncert v Belo Horizonte, kdy kapela kvůli tobě nedohrála koncert. Co se tehdy stalo?

Anette: Ta šňúra byla ohromná, více než sto měst na pěti kontimentech, zbývalo jich jen několik před tříměsíční pauzou. Když jsem seděla na kraji pódia a v písni The Poet And The Pendulum přišla slova buď klidný můj synu jsi doma strašně se mi zastesklo po domově. V té době jsem se rozváděla ale snažila jsem se to držet v tajnosti. Odehrálo se toho tenkrát strašně moc najednou. Po tomto incidentu mi kluci řekli: Ty ses cítila tak strašně špatně a my jsme si toho ani nevšimli? Ale ani si nemyslím si že si všimnout chtěli protože měli všichni své problémy. Na tom koncertě na mě pár Tarjiných fanoušků z první řady nestále ukazovalo prostředníček a já byla opravdu velice vystresovaná. Bylo toho najednou strašně moc a já byla vyčerpaná. Mé sebevědomí se válelo někde na podlaze a jeden s druhým jsme neskutečně bojovali. Byli jsme ze sebe unaveni. Navíc jsou fanoušci v Jižní Americe speciální dokáží být neuvěřitelní ale já jsem se opravdu bála. Dost lidí mi vyhrožovalo že mě zabijí do cesty mi přišla spousta nepříjemných věcí. Jsem si jistá že by mě to jinak neovlivnilo kdybych tenkrát byla dostatečně silná. Říkala jsem si v zákulisí co jsem to ksakru udělala? Cítila jsem se opravdu trapně. Kluci byli samozřejmě pěkně nasraní. Všichni jsme měli opravdu blbou náladu a já jsem si říkala: A jedu domů tak to je. Skončím. Myslím že se ostatní báli, jestli budu ještě schopná dál koncertovat. Nechápali co se stalo. Mysleli si že jsem ta nejsilnější osoba na světě. A já jsem nehorázně paličatá. Je mi nepříjemné říkat si o pomoc. Po tříměsíčním odpočinku se věci zlepšily. Až do té té noci v Brazílii jsem vše dělala jen pro ostatní. Musela jsem být skvělá a osvědčovat se a osvědčovat se až jsem už dál nemohla. Řekla jsem si tedy: Budu ignorovat fanoušky budu ignorovat to jestli můj zpěv stojí za starou bačkoru. Teď půjdu na pódium kvůli sobě! Nakonec jsem získala na svou stranu mnoho fanoušků. Cítila jsem se uvolněně a už jsem nikomu nemusela nic dokazovat.

Tvoje kariéra ale pokračuje opět jsi po ráně od života vstala a jdeš dál svou cestou. Vedeš velmi zajímavý blog kde se dělíš s návštěvníky a mnohok aždodenních starostí a radostí. Jak tě to napadlo?
Anette: Začala jsem s blogem protože jsem chtěla mít častější kontakt se svými fanoušky. Blog je dobrý způsob jak odpovídat na všechny možné otázky a ukázat kdo jsem jsem, když nestojím na jevišti. Chci ukázat že jsem normální člověk čtyřicetiletá maminka tří dětí která dělá mnoho věcí jako kdokoliv jiný. Samozřejmě neodkrývám vše protože člověk musí být opatrný. Něco si musím nechat pro sebe a jen nejbližší přátelé a rodina mě doopravdy znají.


Tento článek je vlastnoručně vypsaný odemně ze speciálního vydání Sparku proto vás žádám aby jste tohle bez mého zdroje nekopirovali děkuju