Nightwish

aktuální fotky finské metálové královny

29. srpna 2014 v 22:45

Tarja a Lordi :)

2. června 2014 v 14:18

aktuální foto Tarji

7. února 2014 v 10:23

nejspíš nová fotka Tarji

29. ledna 2014 v 12:31

Tak tuhle úžasnou fotku jsem právě objevila nejspíš je nová :) tak jí sem přidávám jinak se omlouvám za mou aktuální nepřítomnost ale kvůli maturitě není moc času navíc mám teď přítele takže se snažím věnovat se co nejvíc jemu ale brzy se ohlásím a snad sem něco přibyde pač tento blog mám už od roku 2008 a ti co sem chodí ví že je vněm i kus mého života proto sem budu stále od času něco dávat :) nic zatím se mějte krásně a přeji všem mnoho úspěchů s pozdravem vaše Verů :)

Vánoční fotka Tarji

3. ledna 2014 v 11:14

Tak tuhle úžasnou fotečku sní i její malou jsem dneska objevila krásná že? doufám že i vy jste měli krásné vánoce :) já dostala pod stromeček sice pár drobností ale ten nejlepší dárek přišel dřív protože jsem se zamilovala a den před vánocemi jsme spolu začli s mým přítelem chodit a jsem zatím štastná takže to je opravdu to nejhezčí co si člověk může přát :) vám všem do nového roku také přeji hlavně tu lásku štěstí a spoustu úspěchů :)

Marco ♥

15. prosince 2013 v 19:03

Vánoce se nám pomalu blíží a já objevila úžasnou Marcovo fotečku tak jí přidávám :)

Elize vzpomíná v letním rozhovoru na Nightwish

24. listopadu 2013 v 19:14

Loni jsi to byla ty, kdo zachránil Nightwish na jejich turné, když se rozloučili s jejich zpěvačkou Anette Olzon. Jak na to vzpomínáš? Jak se ti hrálo s Nightwish? Bylo to pro tebe jednoduché nebo ne?
Jak jsem zmínila výše, byla jsem na turné s Kamelot, kteří tehdy byli předskokani Nightwish a to, co se stalo bylo pro mě velkým překvapením. Bylo to jednoduché, dokud jsem v tom okamžiku necítila žádný tlak, všichni v publiku věděli, že jsem nebyla připravená, takže bylo v pořádku nepodat stoprocentní výkon. Pamatuji si to jako by to bylo včera, takovou zkušenost už nikdy nezažiju! Publikum bylo úžasné a dostat příležitost být na pódiu s kluky z Nightwish byla velkou poctou. Ale také musím říct, že je mi velmi líto, jak se situace vyvrbila.
zdroj: www.kultura21.cz
Toto vyjádření jsem objevila a tak ho sem dávám snad neva že až teď i když je starší objevila jsem to teprve dnes

Luxusní mix fotek Tarji a Sharon :)

21. listopadu 2013 v 23:36

Marco o Floor

18. října 2013 v 10:44

Jak se zdá z nedávného rozhovoru, který Marco poskytl pro finský Soundi, kapela své rozhodnutí o přijetí obou nových členů udělala již mnohem dříve. Takto přijetí Floor a Troye okomentoval Marco:
Lidé nám samozřejmě po Anettiným odchodu zasílali své demo nahrávky, i když jsme o ně nežádali. Pár z nich jsme si poslechli, čistě ze zvědavosti, ale z toho, co jsme slyšeli, jsme nadšení rozhodně vůbec nebyli.
Pro Floor jsme se definitivně rozhodli na jaře, když jsme se potkali u Tuomase doma. Pro všechny bylo naprosto zřejmé, že nemá cenu snažit se spravit něco, co ani není rozbité.
Na druhou stranu jsme ani neměli pocit, že bychom se měli s rozhodnutím unáhlovat. Možná jsme z celé té věci měli lehké trauma díky zkušenostem za posledních pár let, a tak poslední, co jsme chtěli, bylo začít nový vztah, aniž bychom se rozhodli s čistou hlavou. Toho jsme si byli vědomi jak my, tak Floor. A Floor naštěstí s připojením do kapely souhlasila!
Když jsme se bavili o situaci s Floor, došlo i na Troye. Naprosto skvěle si s ním všichni rozumíme a také jeho zkušenosti s mnohými hudebními nástroji se budou v budoucnosti rozhodně hodit. Ať už při zkouškách starších písní, nebo při tvorbě nového materiálu. Zkrátka jsme se rozhodli, že bychom chtěli Troye prohlásit za oficiálního člena. Měli jsme štěstí, protože i jeho odpověď byla pozitivní.
Troye i Floor jsme o našem rozhodnutí informovali v Tampere, v loby hotelu Ilves, během after party na Sauna Open Air. Seděli jsme si tam v rohu, celá naše parta a řekli jsme Floor a Troyovi o našich nápadech. Ten moment je nezapomenutelný.
Nálada v kapele je momentálně naprosto perfektní. V červenci se sejdem, abychom společnými silami vytvořili písně pro nadcházející album, a upřímně se toho už nemůžu dočkat. Shodli jsme se na tom, že bychom rádi udělali album, které bude víc o Nightwish, víc o kapele. Samozřejmě, že všechny ty orchestrální aranže a velké věci budou i nadále součástí naší tvorby, ale chtěli bychom, aby tentokrát kapela vyčnívala trochu více. Uvidíme, jak to dopadne - rozhodne se v létě!

Tarja a Sharon spojily své síly

22. září 2013 v 23:14

tak tohohle se nemůžu normálně dočkat lidi protože obě zpěvačky miluju a jsem ráda že spojily své síly konečně těším se na jejich společný videoklip už ta upoutávka je skvělá co myslíte ? :)

Malá Naomi se svými hračkami :)

2. srpna 2013 v 19:30

Juj tady je vážně sladká nemyslíte ? z té bude krásná slečna až vyroste :)

Tarja stále hrdě kráčí sama

28. července 2013 v 18:41

Finská zpěvačka Tarja Turunen po odchodu z Nightwish stojí už dávno pevně na svých nohou a kromě sólové tvorby se věnuje i dalším projektům, včetně Beauty and the Beat s bubeníkem Mikem Terranou za zády. Počátkem dubna zavítá toto turné i k nám a vřelé reakce fanoušků budou zachyceny na DVD. Tarju jsme pro vás telefonicky odchytili na ostrově Antigue v Karibiku, při práci na novém řadovém albu.


Především bych ti rád pogratuloval k narození dcery a zeptal se, jaké to je, skloubit hudební život s tím soukroumým.
Tarja: Děkuji mnohokrát. Naomi je úžasná, nádherná a zdravá holčička. Je to něco úplně nového, ale hudební život jde dál, i když pár změn bylo třeba. Přededvším je to velká odpovědnost, ale protože s manželem pracujeme a cestujeme společně, Naomi má u sebe vždy oba rodiče. Jen vyjímečně potřebujeme na intenzivnějších turné chůvu.

Když si vybavím dítě na turné, napadá mě záběr na potomka Dava Grohla z Foo Figters během Live8, který seděl v náručí matky s obřími sluchátky. Myslíš taky na dětský sluch Naomi?
Tarja: Ano, má svoje neonově zelená sluchátka, která svítí i ve tmě. (smích) Miluje hudbu a byla s námi již mnohokrát ve studiu na turné. Hudba ji obklopuje neustále a věřím, že se zní stane hudebně založený člověk.

Během jara plánuješ řadu koncertů, přičemž tady v Česku vzbudila chystaná vystoupení neuvěřitelný zájem. Čím sis podle tebe u nás vybudovala takovou fanouškovskou základnu a co je z tvého pohledu tak speciálního na Zlínu, že tam dokonce budete natáčet DVD?
Tarja: DVD z tohoto turné budeme natáčet 5. dubna což je den z dodatečně přidaných termínů turné Beaut and the Beat. Je to trochu s odstupem, abychom si skladby více zažilo. Práce s orchestrem je náročná a je nutné se ujistit, že všechno klape, než to bude navždy zachycené. Lokalita, kde budeme natáčet, je úžasné nové fialové divadlo. Je sice trochu malé, ale nádherné. Stejně jako české publikum, které vůči ,mě byůp vždy vřelé, především během mé sólové kariéry. Proto jsem si vybrala Česko pro natáčení dalšího DVD.

SLOUČIT NESLUČITELNÉ

Jaký je tvůj názor na slučování metalu s orchestrem, což jsi osobně pomáhala rozvíjet? V minulosti to již zkoušeli mnozí a ne každému se třeba pokus Metaliky nebo poslední výtvor Jorna Landeho Symphonic zdají bůhvíjak vydařené.
Tarja: Pro mě jako pro zpěvačku s klasickým hudebním vzděláním je práce s orchestrem přirozená. Znám i umělce jako Peter Gabriel který na svém posledním albu vůbec poprvé použil orchestr. Není to totiž vůbec lehký úkol. K vytvoření adekvátních aranží musíš najít někoho, kdo orchestru výborně rozumí. Já jsem to štěstí měla v Los Angeles, kde jsem potkala Jima Dooleyho. Je to uznávaný umělec, který se věnuje hlavně soudtrackům a spolupracuje se jmény jako Hans Zimmer. Orchestr, který vyznačuje velmi úderným zvukem, může být i tvrdší než heavymetalová kapela. A proto je potřeba na to myslet při zapojování kytar,bicích a zpěvu, které samy o sobě zabírají ve finálním mixu velké množství místa. Je to hotová alchymie a hodně kapel si při tom utrhlo ostudu. Já proto volím spíše rovnováhu. Buď nechávám hodně prostoru orchestru, nebo hodně prostoru kytarám. Chci se totiž vyvarovat masivní nečitelné zdi zvuku a máš pravdu, dlouho jsem neslyšela aby to někdo udělal pořádně včetně mé bývalé kapely. (smích)

Koncertování je nepochybně důležitá součást tvého života a díky DVD Act I chápu, proč jsi záznam pořizovala v Jižní Americe. Místní publikum je nadšené a hladové po hudbě...
Tarja: Rozhodně! Potvrzuje to nejen má zkušenost, ale i mnoha dalších autorů. Především publikum v Argentině je šílené, protože vyzpívá úplně všechno. Mě jako umělce to nesmírně těší, ale hlavní důvod proč jsem to natáčela zde, je fakt, že Argentina se stala mým druhým domovem a chtěla jsem tuhle náturu opětovně ukázat.

Jak probíhá příprava nového alba, které má vyjít během letní festivalové sezóny?
Tarja: Aktuálně zde na ostrově pracuji na vokálech, produkci a několika nedodělaných textech. Album je totiž z větší části hotové. Ještě bych ráda přidala nějaké strunné nástroje a pár orientálních ozvláštnění. Brzy pojedeme do Los Angeles pracovat na orchestrech a nesmírně se těším na finální podobu skladeb, na nichž pracuji řadu měsíců. Jsem štastná při pohledu na to, jak se album rodí a vyvíjí.

zdroj: opět vlastní výpisek z magazínu rock & pop proto opět žádám použít zdroj děkuju.

Emppu s Tuomasem

26. července 2013 v 20:47

tady mi příjdou opravdu roztomilý :) povedená fotka podle mě co vy nato ? :)

Nightwish: Fantazii se meze nekladou

17. července 2013 v 12:25

Finská symfometalová formace Nightwish je ve středu pozornosti od svého vzniku a občasné kontroverze ani dílčí posuny hudebního směřování na tom nic nemění. Tento rozhovor vznikl v létě na festivalu Marsters of Rock ve Vizovicích kam skupina přijela jako hlavní hvězda. Asi to byl osudový zásah shůry, že se již připravený a zalomený článek kvůli neustálému přetlaku materiálu odsouval tak dlouho, až vzhledem k současnému vývyji kolem kapely nabral zcela nové odstíny. Z původně pohodového povídání o trochu pohádkovějším směřování kapaly, ke kterému Nightwish přirozenou cestou dospěli- ostatně jejich tvorba byla vždycky o fantazii a snech- je tak rázem zajímavá sonda konfrontující realitu s oficiální prezentací starou pouhých několik týdnů.


Nové album Imaginaerum vzbudilo ve světě velmi silné reakce. Z jakého důvodu jste tentokrát přistoupili ke koncepční desce?
Tuomas: Už někdy v roce 2007 jsme se rozhodli, že naše hudba musí být doplněná vizuálními elementy. Napadlo nás nahrát třináct různých videí, které by doplňovaly samotné skladby. To byl původní nápad. Rovněž kvůli faktu že Dark Passion Play nepůsobilas moc kompaktně jsme se rozhodli mít album kde bylo jasněji vidět světlo na konci tunelu. Stalo se tak z toho koncepční album o kouzlu představ, lásce a pozitivních stránkách života.

Na cose mohou fanoušci těšit ve stejnojmenném filmu snímku Imaginaerum, jehož premiéra se blíží každým dnem?
Tuomas: Pracujeme na tom poslední čtyři roky a bude to, podle slov režiséra, který nás ktomu přesvědčil, třináct videí v jednom (smích) Takový projekt se nám zdál dostatečně ambiciózní. Premiéry se fanoušci dočkají 23 listopadu. Mělo by se to dostat do kin ve Finsku i ostatních evropských zemích, ale taky do Kanady, kde se vše natáčelo. Film je pochopitelně v angličtině a vydání na DVD a blu-ray bude následovat o pár měsíců později.

Když už jste zmínili silnou spojitost mezi hudbou a filmem: měli byste chuť nahrát soundtrack pro nějaký film?
Tuomas: Jsme metalová kapela a nemyslím si že by pro nás bylo nějak vhodné skládat hudbu k filmu, ale upřímně-rád bych to udělal sám. Možná dokonce s Markem ale jistě ne pod jménem Nightwish.

Jaký film by tě motivoval k takovéto práci?
Tuomas: Opravdu těžko říct. Musí to být něco, co rozhýbe moji představivost a dá průchod fantazii. Asi ne romantická komedie, ale cokoliv od hororu až po dokument o přírodě.

Můžeš přiblížit textové pozadí skladby Song Of Myself?
Tuomas: Jsem velkým fanouškem amerického básníka a spisovatelé z devatenáctého století Walta Whitmana. Jsem jím velmi inspirován a opravdu zbožňuji jeho tvorbu. Tohle byl tak trochu experiment-psát text který vyjadřoval mou náklonnost k jeho práci. Byl to čistý tok myšlenek ohledně vnímání světa, ale zároveň jsem se bránil básnickému stylu. Osobně to považuji za vrchol alba a věřím že se můj plán vydařil.

NOVÁ ZPĚVAČKA = TÉMĚŘ NOVÁ KAPELA

S Anette jste začali novou kapitolu historie kapely. Cítíte se s ní nyní, po práci na druhé desce jako kapela celistivější?
Tuomas: Je to již mnohem snažší. Posluchači se nemusí v takové míře jako dříve věnovat analýze a kritice nové zpěvačky.
Marco: S albem Dark Passion Play jsme měli obrovskou potřebu něco dokazovat. Jako muzikanti jsme měli důvěru jak v naše skladby, tak novou zpěvačku, ale lidé si nato museli zvykat taky. Na aktuálním turné již nastupujeme s čistým listem, protože je vše ostatní uzavřeno a můžeme se koncentrovat na podstatné věci. Když posloucháte album, musíte si všichni jistě všimnout té jistoty a přirozenosti, co jsme do toho dali.

Napadlo vás po odchodu Tarji nahraditji mužským zpěvákem a nebo rovnou Markem?
Marco: Tohle nás nikdy nenapadlo. Vlastně nám to už pár lidí navrhlo, ale nepasuje to do konceptu a směřování kapely. Snažíme se pracovat s tím co jsme stvořili doteď, a dále to rozvíjet. V takovémto případě potřebujeme zpěvačku

Jaké jsou dnes vaše vztahy s Tarjou?
Tuomas: V podstatě jsme sní neměli žádný kontakt od roku 2005.
Marco: Já jsem ji náhodou na pár minut potkal nedávno na letišti. Tak co rodina? a tak, takhle to proběhlo na žádnou zlou krev nedošlo, V případě téhle otázky mě vždy napadne, že k tomu došlo před pěti šesti lety, takže mi povězte, kolik z vás mezitím změnilo přítelkyni, manžela, manželku. Chcete to rozebírat? Ne tak OK!

Anette je na rozdíl od vás Švédka. Musíte se mezi sebou bavit anglicky?
Tuomas: Musíme. Měli jsme sice povinnou švédštinu ve škole, ale všechno jsme zapoměli. Bavíme se mezi sebou finsky, dokud nás neseřve. (smích)

HLAVNĚ ŽE JE ROCK´N´ROLL

Napadlo vás někdy nahrát album ve finštině?
Marco: Napadlo, ale asi by to nemělo stejný efekt na naše fanoušky, jako kdyby to bylo v angličtině. Možná bychom to udělaly půl na půl. Uvidíme časem.

Co pro vás bylo v mládí impulsem stát se muzikantem?
Marco: To vím naprosto přesně. Asi od osmi let jsem měl velmi v oblibě hard rock sedmdesátých let. Když mi bylo jedenáct slyšel jsem poprvé album Long Live Rock´n´Roll od Rainbow. Naučil jsem se všechny texty a pořád jsem si je zpíval. Asi dva roky poté jsem už byl ve své první školní kapele.

Jak fanoušci zatím hodnotí vaši aktuální koncertní show?
Marco: Prozatím jsou reakce výborné. Jediné co mě mrzí, je, že se na nás nemůžu podivat, abych to mohl posoudit osobně. (smích) Diváci i nadále mohou i nadále očekávat show rock´n´rollové kapely.

Jak se vaše festivalové vystoupení odlišuje od normálních, samostatných koncertů Nightwish?
Marco: Hlavní problém s festivaly je ten že jsme s sebou nemohli mít vlastí produkci, obrazovky apod. Proto jsou naše vystoupení poněkud komornější, ale zároveň s sebou máme i pár pyrotechnických efektů a zajímavostí.

Kapely dnes vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak se prosadit či aspoň fanoušky udržet. Vydávají nejrůznější limitované edice alb, intenzivně koncertují... Vy jste natočili film- to je zajímavý marketingový tah.
Tuomas: Měl jsem podobné pocity, když jsem tu myšlenku s filmem přiváděl k životu. Hudební průmysl nyní opravdu trpí a lidé musí hledat nové způsoby, jak vytvářet a propagovat svou vlastní hudbu.
Marco: Já zastávám odlišný názor.Film není nástrojem k tomu, abychom propagovali naši hudbu a případně na tom něco vydělali. Má to spíš opačný efekt (smích) V dnešní době neexistuje řešení tohoto problému, dokud lidé nedozrají k dalšímu stupni evoluce a nepřestanou krást to co není jejich. Když někomu vypadne mince z kapsy, neznamená to, že je automaticky naše, když ji zvedneme ze země. Až se lidská povaha změní natolik, že to pochopí, můžeme očekávat i záchranu hudebního průmyslu.

VEDLEJŠÁKY NESMÍ ŠKODIT

Marco kromě Nightwish se věnuješ i jiným aktivitám, předevčím kapele Tarot. Loni jste znovu nahráli a vydali materiál debutového alba, ale co je u vás jinak nového?
Marco: První album Tarot je staré čtvrt století, takže jsme se rozhodli ho natočit znovu. Máme v plánu i pár nových kousků na kterých pracujeme. Fungujeme přirozeně v harmonii s Nightwish, takže když nekoncertuju s jednou kapelou, koncertuju stou druhou. (smích)

Další skupina, v níž jsi byl docela dlouho zapojen, jsou nizozemští Delain. Jaké máš pocity ze spolupráce s nimi?
Marco: Všemu předcházela kvanta e-mailů s Martijnem. Přispěl jsem zpěvem a basou na prvních dvou albech. Dokonce jsem slyšet i v několika bonusových živých skladbách z aktuální třetí desky. Opravdu jsme si rozuměli a velmi Martijna respektuji za to, kam se s Delain dostali.


ANETTE A JEJÍ ZCELA NEIMAGINÁRNÍ PADÁK

Oddaní fanoušci prominou, ale co se týče řešení ožehavých mezilidských otázek, z tábora Nightwish už řadu let vycházejí trochu rozpačité signály. Pánská část sestavy sice drží takřka ukázkově při sobě, ale když dojde na citlivý post zpěvačky, jako by Tuomas & spol. měli zvláštní talent řešit problémy co nejkontroverzněji. Vzpomínám na zážitek z natáčení někdejšího pořadu Madhouse na Óčku, kde Tuomas a Marco tak usilovně ujišťovali o nanahraditelnosti Tarji, až se z toho jeden cítil nesvůj. Následně se ukázalo, že v tu chvíli už jen vymýšleli, jak se ji co nejelegantněji zbavit. A netřeba dodávat že forma provedení byla posléze vskutku delikátní. Také v rozhovoru na této dvojstraně vás pánové skálopevně přesvědčují o tom, jak už po letech se Švédkou Anette Olzon kapela funguje jako opravdu celistvý, organický tým. Přitom bylo jasné, že tohle spojení nebylo úplně ideální - a stačí zůstat u čistě profesních věcí: ať už se jednalo o koncertní provedení, nebo feeling studiových nahrávek. I ti,kteří jednoznačně uvítali stylový posun Nightwish museli cítit že v jistých momentech to prostě drhne.
A tak sedm let od aféry s vyhazovem Tarji přišlo uprostřed amerického turné další kolo- podávané opět i s pikantní omáčkou. 28 září byla Anette kvůli akutní nevolnosti nucena vynechat koncert v Denveru. Zdánlivě epizodní problém nechal rozhořet v pozadí již nějaký čas doutnající rozbušku. Kapela bleskově angažovala jako záskok dvojici Elize (Amaranthe) a Elisa (The Agonist), toho času sboristky u Kamelot. Anette se vzápětí rázně ohradila na svém blogu že to je od ostatních nekolegiální.
Hned další večer s vypětím sil odzpívala, ale už 1. října dostala oficiálně padáka stím, že zbytek amerického turné absolvuje Floor Jansen (exAfter Forever, Revamp). A ukázalo se, že pánové už sní byli předběžně domluveni akorát že od listopadu...
Další (společné?) plány s Floor zatím kapela odmítá komentovat a tváří v tvář mediální bouři která se hned strhla, vyhlásila bobříka mlčení.

ZAJÍMAVOSTI:


NIGHTWISH- Je jméno jedné z písní ze skladeb z úplných začátků kapely, která však nikdy nebyla vydána. Zakladatel skupiny Tuomas Holopainen cítil, že, tohle slovo dobře popisuje prezentovanou muziku, a rozhodl se tak soubor pojmenovat.


ZPĚVAČKA TARJA TURUNEN- Dostala kopačky v říjnu 2005 otevřeným dopisem podepsaným ostatními členy kapely po vystoupení v Hartwall Aréně v Helsinkách. Dopis je k nahlédnutí na webu kapely.


TUOMAS HOLOPAINEN - je velkým fandou produkce Walta Disneho a kapela dokonce několikrát zahrála v Disneyworldu na Floridě. Přestože ale hit Nemo vznikal v době, kdy byl stejnomenný film v kinech nemají navzájem nic společného (nemo znamená v latině nikdo a od toho se obsah písně odvíjí). I tak fanoušci rádi házejí plyšáky Nema během koncertů na podium.

Zdroj: vlastní výpisek ze staršího vydání rock & pop proto vás žádám při kopírování prosím použijte zdroj děkuju.

Těžce vydřený sen Anette Olzon

3. července 2013 v 1:53

IDENTITY CARD
Jméno: Anette Ingegerd Olsson
Narozena: 21.6.1971, Katrineholm, Švédsko
Děti: 3- Seth, Nemo a Mio
Koníčky: Oblečení čtení a dlouhé procházky v přírodě.
První nahrávka kterou si koupila: Jsem Švédka takže to muselo být samozřejmě album ABBY!
Příprava na koncert: Rozcvičuji si hlas a piju zelený čaj s medem.Vždy musím posledních deset minut před koncertem strávit sama, abych se soustředila, duševně se připravila a uvolnila se.
Oblíbená kniha: Hodně se mi líbili Andělé a démoni od Dana Browna.
Oblíbený Nápoj: Perlivá minerální voda s nějakou příchutí, vanilková vodka a jablečný mošť
Oblíbené jídlo: Spousta- čínská kuchyně, suši
Oblíbené zvíře: Kočky a koně
Oblíbený film: Titanic, Gladiátor, Statečné srdce a spousta dalších...


Když byla Tarja odejita fanoušci trnuli v nejistotě. K jejich velkému překvapení skupina od nové zpěvačky nepožadovala klasický ale dynamický a všestranný zpěv. Od března 2006 do ledna 2007 dostala kapela přes 2000 demonahrávek a přes počáteční pochybnosti se stala druhou zpěvačkou NIGHTWISH se stala Anette Olzon. Některými fanoušky odmítaná, jiní ji po výborném albu Dark Passion Play vzali na milost nebo si ji dokonce přímo zamilovali. Vystoupení dokázala oživit svou temperamentní povahou, ale také pěvecky zazdít. A také ona, stejně jako Tarja poznala pachuť vyhazovu. Anette Olzon, vlastním jménem Anette Ingegerd Olsson se narodila 21. června 1971 ve švédském Katrineholmu. Její rodinu tvoří partner, basák z Pain Johan Husgafvelem, a tři synové, Seth, Nemo a Mio.

Tvoje cesta zpěvačky se neubírala snadnými cestami několikrát jsi chtěla skončit a vlastně se lehce mohlo stát že bys dnes byla kadeřnicí nebo kuchařkou...
Anette: To je pravda. Už v šestnácti jsem mohla být známější zpěvačkou ale nechtěla jsem ve skupině nahradit svoji matku, podrazit ji. Navíc jsem nevěřila tak úplně tomu, že mě zpívání bude živit. Také jsem si při práci v muzikálu v Helsingborgu zničila hlasivky a zakázali na půl roku zpívat když mi bylo jednadvacet. Naprosto jsem ztratila veškerý zájem o hudbu. Bylo to velice těžké Potřetí jsem pěveckou dráhu vzdala v roce 2001kdy jsem se stala matkou a změnil se mi hlas. Náhle byl hlubší a písně s ALYSON AVENUE jsme museli hrát níž. To mě hrozně štvalo protože jsem strašně ráda používala svůj vysoko položený rockový hlas. Bylo to pro mě jako: Teď už to nezvládnu vůbec. Celý život budu sedět v kanceláři. Ale nakonec jsem nerezignovala a dál se věnovala svému snu.

Jak ses stala členkou NIGHTWISH? Slyšela jsi jejich hudbu předtím, než ses ucházela o místo zpěvačky?
Anette: Moje neteř měla NIGHTWISH ráda trochu mě na ně navedla a já jsem si je také oblíbila. Při práci ve studiu mi technik řekl že bych se měla přihlásit na konkurz. Věděla jsem o Tarjině odchodu, ale nebyla jsem si jistá protože nemám podobný hlas. Nechala jsem si to projít hlavou a nakonec požádala své přátelé aby mi nahráli hudbu k písni Ever Dream z alba Century Child. Zazpívala jsem ji tak jak jsem jí cítila, sehnala si Tuomasův mail a demo mu poslala. Tuomas mi poslal příznivou odpověď můj zpěv se mu líbil. Poslal mi podklad k dalším třem písním z Once byly to Nemo, Higher Than Hope a Wish I Had An Angel. Nahrála jsem zpěv, odeslala a čekala. Byla jsem trpělivá protože mi Tuomas napsal již předtím že na to chtějí jít pomalu. Mezitím kapela pravděpodobně probírala všechna ta dema od ostatních adeptek. Když jsem se Tuomasovi opět ozvala, dostala jsem drtivou odpověď. Prý jsem jedna z nejslibnějších zpěvaček ale oni mě nevyberou. Rozhodnutí vycházelo hlavně z faktu že mám dítě. Tuomase jsem v tu chvíli chápala ale byla jsem ztoho zároveň zklamaná. Ne že bych byla nějaká feministka ale pomyslela jsem si to kvůli tomu že jsem ženská. Dva kluci ze skupiny děti už taky v tu dobu měli. Finsko se ohledně pohlavní rovnosti nedostalo tak daleko jako Švédsko. Věnuji se gender problematice a tak mě zajímalo proč by to byl problém. Později se mi omluvili a řekl mi že je mrzí, že takto uvažovali.

Ale ty ses po tom nepříjemném mailu nevzdala.
Anette: Ano nevzdala jsem se a napsala Tuomasovi, zda nechce vidět záznam z koncertu mé tehdejší kapely ALYSON AVENUE. Teprve poté jsem se setkala s celou skupinou a nahrála nějaké starší věci. Další den už jsem zpívala nové skladby v Emppuově studiu Všichni měli na mě byli moc milí a já z toho měla dobrý pocit. Musím přiznat že jsem od začátku očekávala že tu práci dostanu. Cítila jsem že je to můj osud. Když jsem dostala první odpověď od Tuomase, který byl s nahrávkou spokojený, byla jsem si už téměř jistá že ji získám. Měla jsem hodně velké sebevědomí a prostě jsem to tak cítila. Za několik měsíců jsem letěla nafotit nějaké promo fotky, nahrát ve studiu další písně ale teprve za několik dalších měsíců mi Tuomas zavolal s definitivním rozhodnutím. Tak skončilo mé rok a půl dlouhé čekání.

Ale potom jsi to musela držet v tajnosti. Bylo to pro tebe těžké? Komu jsi to řekla jako prvnímu?
Anette: Jako první se to dozvěděl můj bratr. A držet celou věc pod pokličkou bylo opravdu velmi těžké. O tak velkou novinu by se člověk chtěl hned s někým podělit, a když to musíte tajit, je to obtížné. Protože neumím příliš dobře lhát musela jsem se celé ty měsíce vyhýbat svým přátelům a jenom doufat že to pochopí, až se to konečně rozšíří. A naštěstí opravdu pochopili!

Nastoupit po Tarje muselo být velmi těžké.
Anette: Ano bylo těžké nahradit Tarju protože je dobrá zpěvačka. Cítila jsem na sebe tlak, protože jsem perfekcionista a chtěla jsem dělat pro fanoušky to nejlepší, abych je nezklamala.

Co bys označila za své silné pěvecké stránky, které jsi při svém působení v NIGHTWISH fanouškům nabídla?

Anette: Mám opravdu vysoko položený rockový hlas. Tedy mohla jsem zpívat vysoko přirozeným hlasem. Snažila jsem se Tuomasovi texty prezentovat také pociťově.

Když jsme u tvého zpěvu, měla jsi nějaké idoly?
Anette: Mívala jsem když jsem byla mladší hodně jsem poslouchala Celine Dion, která se mi vždy hodně líbila. Ze součastné metalové scény se mi líbí Simone Simons z EPICA a Sharon den Adel z WITHIN TEMPTATION.

Se skupinou jsi nahrála dvě alba Dark Passion Play (2007) a Imaginaerum (2011) Jaký byl rozdíl v tvé práci na obou nahrávkách?

Anette: Udělala jsem opravdu hodně studiové práce během své kariéry a vlastně se mi líbí více zpívat ve studiu než na jevišti. Ale při nahrávaní Dark Passion Play jsem byla v kapele nová a trochu jsem se bála neudělat všechno perfektně aby si Tuomas nemyslel že jsem byla špatnou volbou. Proto jsem vté době byla napjatá a trochu nervozní. S Imaginaerum jsem se cítila více v pohodě, kluci už mě znali a prošli jsme spolu i mými vokálními indispozicemi na turné. Nahrávání probíhalo hladce a tentokrát jsme to udělali mnohem rychleji. Tuomas Tero i Mikko už dobře věděli jak funguji kolik hodin mohu zpívat a tak. Písně byly mnohem vhodnější pro můj hlas. Album mě opravdu bavilo nazpívat, zvláště když pozdější povinností s cestováním kvůli jeho propagaci si vali na starost Marco a Tuomas. Já jsem své rozhovory dělala pomocí telefonu a mailu abych nebyla pryč od svých dětí dřív než bude turné.

Sama ses toho trochu dotkla. V médiích je stále zmiňován onen koncert v Belo Horizonte, kdy kapela kvůli tobě nedohrála koncert. Co se tehdy stalo?

Anette: Ta šňúra byla ohromná, více než sto měst na pěti kontimentech, zbývalo jich jen několik před tříměsíční pauzou. Když jsem seděla na kraji pódia a v písni The Poet And The Pendulum přišla slova buď klidný můj synu jsi doma strašně se mi zastesklo po domově. V té době jsem se rozváděla ale snažila jsem se to držet v tajnosti. Odehrálo se toho tenkrát strašně moc najednou. Po tomto incidentu mi kluci řekli: Ty ses cítila tak strašně špatně a my jsme si toho ani nevšimli? Ale ani si nemyslím si že si všimnout chtěli protože měli všichni své problémy. Na tom koncertě na mě pár Tarjiných fanoušků z první řady nestále ukazovalo prostředníček a já byla opravdu velice vystresovaná. Bylo toho najednou strašně moc a já byla vyčerpaná. Mé sebevědomí se válelo někde na podlaze a jeden s druhým jsme neskutečně bojovali. Byli jsme ze sebe unaveni. Navíc jsou fanoušci v Jižní Americe speciální dokáží být neuvěřitelní ale já jsem se opravdu bála. Dost lidí mi vyhrožovalo že mě zabijí do cesty mi přišla spousta nepříjemných věcí. Jsem si jistá že by mě to jinak neovlivnilo kdybych tenkrát byla dostatečně silná. Říkala jsem si v zákulisí co jsem to ksakru udělala? Cítila jsem se opravdu trapně. Kluci byli samozřejmě pěkně nasraní. Všichni jsme měli opravdu blbou náladu a já jsem si říkala: A jedu domů tak to je. Skončím. Myslím že se ostatní báli, jestli budu ještě schopná dál koncertovat. Nechápali co se stalo. Mysleli si že jsem ta nejsilnější osoba na světě. A já jsem nehorázně paličatá. Je mi nepříjemné říkat si o pomoc. Po tříměsíčním odpočinku se věci zlepšily. Až do té té noci v Brazílii jsem vše dělala jen pro ostatní. Musela jsem být skvělá a osvědčovat se a osvědčovat se až jsem už dál nemohla. Řekla jsem si tedy: Budu ignorovat fanoušky budu ignorovat to jestli můj zpěv stojí za starou bačkoru. Teď půjdu na pódium kvůli sobě! Nakonec jsem získala na svou stranu mnoho fanoušků. Cítila jsem se uvolněně a už jsem nikomu nemusela nic dokazovat.

Tvoje kariéra ale pokračuje opět jsi po ráně od života vstala a jdeš dál svou cestou. Vedeš velmi zajímavý blog kde se dělíš s návštěvníky a mnohok aždodenních starostí a radostí. Jak tě to napadlo?
Anette: Začala jsem s blogem protože jsem chtěla mít častější kontakt se svými fanoušky. Blog je dobrý způsob jak odpovídat na všechny možné otázky a ukázat kdo jsem jsem, když nestojím na jevišti. Chci ukázat že jsem normální člověk čtyřicetiletá maminka tří dětí která dělá mnoho věcí jako kdokoliv jiný. Samozřejmě neodkrývám vše protože člověk musí být opatrný. Něco si musím nechat pro sebe a jen nejbližší přátelé a rodina mě doopravdy znají.


Tento článek je vlastnoručně vypsaný odemně ze speciálního vydání Sparku proto vás žádám aby jste tohle bez mého zdroje nekopirovali děkuju


Tarji malá nejspíš s tatínkem

20. května 2013 v 23:24

konečně jí ukázali jak pořádně vypadá viďte tohle je aktuální fotka malé dcerky Tarji a myslím že i jejího manžela je nádherná :) ale je dobře že jí neukazují moc často alespon jí chrání soukromí :)

Nightwish vyhrály Grammy :)

10. března 2013 v 19:54
Nejspíš to všichni očekávali, každopádněNIGHTWISH významně zabodovali na předávání hudebních cen Emma, které jsou finským ekvivalentem Grammy. Získali ocenění pro Kapelu roku a také pro Album roku, v kteréžto kategorii "Imaginaeru" konkurovali MOKOMA se "180 Astetta", STAM1NA s "Nocebo", TERVEET KÄDET s "Musta Hetki" a WINTERSUN s "Time". Cenu si za kapelu přišel převzít Marco Hietala, který se nezdál být ani příliš překvapen...

Zdroj: http://www.spark-rockmagazine.cz
Jo a dávám sem fotku ještě z dob anette ktomuto článku protože to že tu cenu vyhráli je zásluha pouze Anett a kapely protože ona snima ty písničky natočila já neříkám že to pro mě byla nejlepší členka kapely ale rozhodně byla lepší než je teď ta Floor

dokonalej shoot snima tady

13. února 2013 v 19:39

Tarja s Floor

13. února 2013 v 19:09

Holkám to tu moc sluší a moc se mi ta fotka líbí proto jí sem přidávám :)

Tarja na letišti

6. února 2013 v 19:02

Objevila jsem jednu pěknou fotku Tarji tak sem dávám :)

Tarja se chystá natáčet dvd ve Zlíně.

1. února 2013 v 23:27
Ahoj včéra jsem objevila úplně nový rozhovor s Tarjou a tak jsem se rozhodla ho sem pro vám vypsat tak tady je :

Tarja Turunen je fénomen. V České republice navíc natolik výrazný že trvalo jen pár dní než vyprodala zlínskou zastávku svého nejčerstvějšího koncertního projektu Beauty And The Beat v němž jí a bubeníka Mika Teranu doprovází Filharmonie Bohuslava Martinů. A tak pořadatelé přidaly další koncert. Ani na ten už lístky neseženete Tarja Turunen je takový fénomen že by se nebylo čemu divit kdyby v době kdy čtete tyto řádky byl vyprodán i třetí přidaný termín a koncert musel být přesunut do větších prostor. Jenže kam? Beauty And Beat totiž není jen tak nějaký koncert...

Spark: Koncept Beauty And The Beat už jsi jednou realizovala v září 2011 v Bulharsku a jak jsem tak koukal na záběry z něj z Youtube už mi bylo jasné proč je o tato vystoupení takový zájem...

Tarja: Byl to jedinečný zážitek který se nám natolik líbil že jsme si říkali že bychom ho rozhodně chtěli zopakovat víckrát. Hodně promotérů o to projevilo zájem a já už se nemůžu dočkat až se zase vrátím do České republiky protože mě u vás vždycky čeká vřelé přivítání. No a druhý důvod proč se tak těším je ten že se ve Zlíně chystáme natáčet DVD!

Spark: Pomineme-li účast Mike Terrany včem všem se show Beauty And The Beat liší od tvých běžných vystoupení?

Tarja: Mike do toho vnáší velkou změnu. A navíc vystupujeme s početným sborem díky kterému mohu do repertoáru zařadit i nějaké nové skladby ať už klasické nebo ty populární.

Spark: Mike je velký nadšenec do klasické nemá tendence do toho ostatním muzikantům kecat?

Tarja: Ne naopak přizpůsobuje se jím. Vždy stojí proti stonásobné přesile. (směje se) Nějaké skladby jsme pro něj museli maličko upravit třeba zkrátit nebo pozměnit tempo ale opravdu jen trošku věština znich zůstává ve své původní podobě. Mike je samozřejmě velice důsledný protože to je celé dost náročné zvlášť když nepoužívá žádné click tracky ani jiné pomocníky.

Spark: Turné aktivně čítá osm koncertů v pěti zemích není to málo?

Tarja: Ten seznam ještě není kompletní. V srpnu nebo v září mi výjde nové album a celkem těch koncertů bude kolem patnácti takže přibudou ještě nějaké v Evropě ale předvedeme Beauty And The Beat také v Jižní Americe.

Spark: DVD budete pořizovat v průběhu celéo turné nebo jen ve Zlině?

Tarja: Jen ve Zlíně protože už jsme tam hráli několikrát a navíc budeme tentokrát hrát v nových prostorách které se mi vážně líbí. V podstatě jedeme do dobře známého prostředí což je ideální příležitost pro natáčení.

Spark: V každé zemi vystupuješ s místními orchestry můžeš porovnat jak dokážou ovlivnit výslednou podobu koncertu?

Tarja: Ne moc ale přece jsme lidé každý hraje jinak. Dost také záleží na dirigentovi nakolik rozumí populární hudbě protože nehrajeme jen tu klasickou. Pracovat se sto lidmi je mnohem náročnější než když máš za sebou pětičlennou kapelu takže se občas objeví nějaký problém ale umíme je zvládat. Ale ano ty rozdíly mezi jednotlivými orchestry jsou. Když například vystupuju s Finským symfonickým orchestrem je to úplně jiné než když pak vystupuju třeba v Rusku protože Rusové se dotoho ohromně umí položit.

Spark: Jak reagují symfonici na tvoje publikum které si na tvá vystoupení přenáší návyky z metálových koncertů? Určitě nejsou zvyklí na to že by během vystoupení lidé křičeli nadšením nebo vytleskávali rytmus.

Tarja: To ne (směje se) Ale já to zbožňuju a doufám že to tak zůstane. Vzpomínám si na své první turné s klasickým repertoárem na které jsme vyrazili se spolužáky z univerzity do Jižní Ameriky a jak jsme byli nadšení z toho jak vřele je tu lidé vítali protože něco takového dřív nezažili. A tohle je můj cíl oslovit klasikou i mladé lidia předvést jím něco co dosud neslyšeli a nebo možná už nikdy neuslyší. Třeba se jim klasika začne líbit tak jak mně se začal líbit metal až když jsem začala zpívat v metalové kapele...

Spark: Chodí za tebou fanoušci často s takovými zkušenostmi?

Tarja: Ano chodí za mnou lidé co díky mně objevili metal ale i metalisté kteří propadli opeře. Už pár let například pořádám i tradiční vánoční koncerty které se odehrávají v kostelech nebo v divadlech a chodívají na ně metáloví fanoušci protože mě chtějí vidět v odlišném prostředí v jíné atmosféře. Chtějí mě vidět úplnou abych tak řekla protože mám ráda klasiku i metal a nechci si mezi těmi žánry vybírat protože to bych nebyla já.

Spark: Zmínila jsi že pracuješ na sólovém albu jak to sním aktuálně vypadá?

Tarja: Jde to dobře před pár dny jsem dokončila nahrávání nějakých vokálů a další mě čekají v únoru. Musíme nahrát ještě nějaký sbory a samozřejmě i party pro cello protože to nesmí chybět. Zbytek je ale z větší části hotov. Dooley mě každý den zásobuje novými orchestrálními aranžemi jsem tím úplně zaplavená a zároveň dojatá jakou ty skladby získají podobu. Je opravdu úžasný pocit když můžeš tvořit vlastní hudbu.

Spark: Vím že ses před pár týdny stala mámou jak tahle zkušenost podle tebe může ovlivnit novou hudbu? Přece jen s dítětem přicházejí úplně nové emoce...

Tarja: To ano ale víš začala jsem na tomhle albu pracovat skoro pře třemi lety kdy Naomi ještě nebyla součástí mého života a kdy jsem vlastně ještě ani na dítě nemyslela. Až asi tak před rokem možná před dvěma se ve mně začalo něco měnit a najednou to na mě začalo doléhat... (směje se) Ale je úžasná strašný andílek a ohromně nám to s Marcelem usnadňuje. Bývá snámi i ve studiu úplně bez problému. Až se mi tomu nechce věřit. Můžeme i sní dělat to co dosud takže je vlastně součástí našeho hudebního života.

Zdroj: Vlastní výpisek ze magazínu Spark

Anette je znovu vtom!

13. ledna 2013 v 13:17

Tak jsem právě objevila na netu tuto fotku Anette s bříškem a už je to zcela jasný Anette čeká další miminko nečekala jsem že nato půjde tak rychle :) mě nevadí proto budu přidávat občas informace nějaký i o ní protože tohle je rubrika nejen o Tarje ale o celé kapele Nightwish takže jí moc gratuluji :)

Tarja zveřejnila novou fotečku s malou

7. ledna 2013 v 9:07

Tak tuto fotku jsem prívě objevila a zveřejňuji jí sem :) obě jsou krásné :)

Je to Tarja s dcerkou?

22. prosince 2012 v 12:41

Tarja tvrdí že budou dělat s Marcelem jistě nějaký chyby jako rodiče

21. prosince 2012 v 22:58

Podle zpěvačky Tarji Turunen, 35, je vždy hezké se vrátit do Finska a rodného Kitee, ale tentokrát je nálada zvláštní. Naomi Eerika Alexia Cabuli Turunen je kolem čtyř měsíců stará a poprvé od narození ve Finsku. V domovině otce Marcela Cabuliho, 43, v Argentině je zvykem dávat dětem jen jedno nebo maximálně dvě jména, ale Naomi má tři jména, dvě příjmení a přezdívku Namu.
- Díky bohu, že dítě je dívka, neměli jsme vymyšlená žádná chlapecká jména, směje se Tarja.
Tarja a Marcelo jsou spolu 12 let, téměř deset let manželé. Marcelo má dvě děti, chlapce ve věku 17 a 19 let. Myšlenka o rozšíření rodiny přišla předminulý rok.
- Všimla jsem si zřetelné změny mých pocitů. Začala jsem děti vidět všude.
V rané fázi těhotenství Tarja strávila dlouhou dobu na turné k rockovému albu. Na konci už byla v pátém měsíci.
Novinky se do Finska donesly začátkem prosince, když Tarja na facebooku sdílela fotku s dítětem.
- Fanoušci byli jednoznačně šokováni.


Začátek z inkubátoru

Tarjina matka zemřela ve věku 53 let na rakovinu, ale denně je v mysli rodiny.
- Matka je často v mé mysli a musela jsem prolít spoustu slz, když si vzpomenu, jak šťastní jsou ti, jejichž prarodiče jsou stále v rodině na pomoc a podporu. Je to strašná trhlina, když tu matka není.
Namu se narodila měsíc předem, vážila 2,2 kilo. První dny nabírala sílu v inkubátoru, a rodina byla v nemocnici o trochu déle než je obvyklé. Neočekávaný začátek trochu polekal, ale teď si Tarja myslí, že načasování bylo dobré.
- Měsíce strávené doma byl skvěle uklidňující čas, měli jsme docela klid. Nejdůležitější je, že je holčička zdravá.
Tarja nikdy nepomýšlela na to, že by přestala pracovat a zůstala doma s dítětem.
- Pokud bych měla opustit svou kariéru, stal by se ze mě hrozný člověk. Hudba mě drží při životě, bez ní nemohu být šťastná. Kdybych měla trpět, tak trpí i rodina.
Tarja bude svou dceru učit, co je to být Finem. Přírodou, mořem a jazykem bude obeznámená. Marcelo je v pohodě, bydlel by tady rád, i když Tarju těší pestrost velkoměsta.
Tarja říká, že je silná matka a v rodičovství tvrdší než Marcelo.
- Jinak máme stejný žebříček hodnot. Dítě může být dítětem, skotačit a dovádět pokud zná své hranice. Dítě má být vyslechnuto a má nárok na svůj názor.
Tarja není zasvěcená v žádných dětských nebo vzdělávacích knížkách. Nevěří tomu, že pravda je mezi deskami knih.
- Jistě děláme rodičovské chyby, ale máme to v hlavě vpořádku a najdeme si vlastní způsob, jak být rodiči. Naštěstí se uvolňuji a jsem celou dobu jistější. Cítím se bezpečně, když Marcelo říká, že jsem pro své dítě nejlepší máma.


zdroj: http://www.tarjafansite.com/
 
 

Reklama